23 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Türkiye’de Başkurdistan Cumhuriyeti Kongress- bürosu açılacak

Türkiye’de Başkurdistan Cumhuriyeti Kongress- bürosu açılacak

Türkiye’de Başkurdistan Cumhuriyeti Kongress- bürosu açılacağı açıklandı. Açılış için Rusya’dan Türkiye’ye özel bir heyet gelip, İstanbul ve Ankara’da temaslarda bulunacak.

Rusya Federasyonu’na bağlı Başkurdistan Cumhuriyeti Hükümeti mensuplarından ve bölgenin iş çevreleri temsilcilerinden oluşan Rusya heyeti, 21-24 Eylül 2020 tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyeti’ni ziyaret edecek. Ziyaretin amacı, uluslararası dış ticaret ilişkilerinin sağlamlaştırılması olarak açıklandı. Ziyaret sonucunda ikili anlaşmalar imzalanacak.

48 şirket temsilcisinin bulunduğu kalabalık heyet gelecek

Resmi heyette Başkurdistan Cumhuriyeti Başkanı R.F.Habirov, Başkurdistan Cumhuriyeti Hükümeti Başbakan 1. Yardımcısı A.G.Nazarov, Başkurdistan Cumhuriyeti Hükümeti Başbakan 1. Yardımcısı- Başkurdistan Cumhuriyeti Hükümet ofisi Başkanı İ.A.Tajıtdinov, Başkurdistan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı- Ekonomik Kalkınma ve Yatırım Politikası Bakanı R.H.Muratov, Başkurdistan Cumhuriyeti Dış Ticaret İlişkiler Devlet Komitesi Başkanı M.D.Bolıçeva, Başkurdistan Cumhuriyeti Müslüman Merkezi Dini İdaresi Başkan- Müftüsü A.A.Birgalin, Başkurdistan Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası Birliği Başkanı T.A.Hakimov’un yer alması bekleniyor. Bunun uyanısıra 48 şirket temsilcilerinin de heyete katılacağı açıklandı. Bu şirketlerin 17’si ihracatcı, 25’i ithalatçı, üçü eğitim kurumu ve Turizm Sanayii Birliği olduğu bildirildi.

Ziyaret programında Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul ve başkent Ankara’ya düzenlenecek.

İstanbul Programı

İstanbul’da Radiy Habirov’un İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, KONSIAD Vakfı Başkanı Kemal Çelik, Kozuva Şirketinin yönetimi ile görüşmeler yapması ve Topkapı Parkı’nda Başkurt Halkı Tarih ve Etnografi evinin ziyaret etmesi planlanıyor.

Bunun yanı sıra Başkurdistan heyeti İstanbul Ticaret Odası (ICOC) yönetimi, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEIK) yönetimi, Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSIAD) yönetimi, TURKİSH INDUSTRY HOLDİNG Şirketinin yönetimi ile görüşecek ve Süleymaniye Camisi ile İstanbul Beylikdüzü Sanayi Bölgesi’ni ziyaret edecek.

İstanbul’da büro açılacak

İstanbul’da , Başkurdistan Cumhuriyeti “OFİS-GRUPPA” Kongress-bürosunun açılış töreni olacak, bu kongress-büronun açılışı Başkurdistan Cumhuriyeti’nin menfaatlerinin Türkiye sınırları dahilinde yaygınlaştırılmasına imkan sağlayacak.

İstanbul’da ve Ankara’da Başkurdistan Cumhuriyeti’nin yatırım ve ekonomik potansiyelinin tanıtımı yapılacak. Başkurdistan Cumhuriyeti R.F.Habirov ve Başkurdistan Cumhuriyeti Hükümeti Başbakan 1.Yardımcısı A.G.Nazarov bölge ile işbirliğinin perspektiflerini anlatacak.

Ankara temasları

Radiy Habirov, Ankara ziyareti programı kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Ankara Valisi Vasip Şahin, Bilkent Holding  Yönetim Kurulu Başkanı ve Bilkent Üniversitesi Rektörü Abdullah Atalar ve Türkiye Müteahhitler Birliği yönetimi ile bir takım görüşmeler yapacak.

Başkurdistan heyeti, buna ilaveten Ankara’da Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı yönetimi, Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yönetimi, Türkiye Cumhurbaşkanlığı Yatırım Bürosu yönetimi, Helal Komitesi Başkanının katılımı ile Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı yönetimi, Ankara Ticaret Odası yönetimi, Türkiye Cumhuriyeti Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) yönetimi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği yönetimi, Limak, Ziraat Bank ve Ziraat Katılım şirketlerinin yönetimi ile bir takım iş görüşmelerini yapacak. Ankara OSTİM Organize Sanayi Bölgesinin ziyaret edilmesi  de planlanıyor.

Türkiye ziyareti sırasında görüşmeler haricinde Türk ortaklarla işbirliği sözleşmelerinin yapılması, şirketlerin ziyaret edilmesi ve B2B görüşmelerinin yapılması planlanıyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Putin, Erdoğan’ın Kırım açıklamalarını yorumladı

Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kırım açıklamalarını yorumladı. Putin, Erdoğan’ın bu konudaki görüşünün kendisi için çok önemli olmadığını söyledi.

Uluslararası Andrey Stenin Fotoğraf Yarışması ödülleri, Moskova’da verildi

Uluslararası Andrey Stenin Fotoğraf Yarışması ödülleri sahiplerini buldu.Rusya’nın başkenti Moskova’da Rossiya Segodnya Uluslararası Haber Ajansı'nın organize ettiği...

Moskova Metrosu’nun hangi sıklıkla dezenfekte edildiği açıklandı

Altyapı Müdürlüğü Başkanı Dmitry Doschatov tarafından, Moskova Metrosu'nun hangi sıklıkla dezenfekte edildiği açıkladı. Doschatov, Moskova Metrosu'nun iki saat arayla dezenfekte edildiğini bildirdi.

Perm | Rusya Şehirleri | Пермь

Perm (Пермь) Rusya Federasyonu'nda nüfusu 1 milyonu aşan Batı Ural'ların en büyük şehridir. Avrupa’nın en büyük dördüncü nehri olan Kama Nehri’nin kıyısına...