25 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova’da 24 satte 14 can kaybı oldu

Moskova’da 24 satte 14 can kaybı oldu

Rusya’nın başkenti Moskova’da koronavirüs nedeniyle san 24 saatte 14 can kaybı yaşandı.

Moskova koronavirüs kontrol ve önleme merkezi, kentte bir günde pnömonisi olan ve koronavirüs testi pozitif çıkan 14 hastanın hayatını kaybettiğini belirtti.

Toplam can kaybı 4 bin 947 oldu

Merkez tarafından yapılan açıklamada, başkentte enfeksiyondan toplam ölüm sayısının 4 bin 947 olduğu belirtildi. Bir gün önce 12  kişi hayatını kaybetmişti.

Kontrol ve önleme merkezi aynı zamanda akut solunum yolu viral enfeksiyonlarının herhangi bir belirtisi durumunda evde kalınmasını ve doktor tavsiyesi olmadan ilaç alınmamasını belirtti.

Bilindiği üzere Rusya’da, 1 milyon 41 bin enfeksiyon vakası ortaya çıkarken, 18 bin 135 kişi hayatını kaybetti ve 856 bin 458 kişi iyileşti. 

EN ÇOK OKUNANLAR

Kaza yapan Rus turist, hayatını kaybetti

Otostopla bindiği otomobil kaza yapan Rus turist, hayatını kaybetti.Antalya'nın Alanya ilçesinde otostopla bindikleri otomobilin kaza yapması sonucu,...

Çelyabinsk | Chelyabinsk | Rusya Şehirleri | Челябинск

Çelyabinsk | Chelyabinsk ,  Rusya Federasyonu'nun en büyük sanayi, ekonomi, kültür ve iş merkezlerinden birisi ve Rusya’nın nüfus bakımından en büyük yedinci...

Yevgeny Chizhov, Yasnaya Polyana Edebiyat Ödülü kazandı

Yazar Yevgeny Chizhov, bir bit pazarının sakinlerini konu alan Cennet Koleksiyoncusu romanıyla Çağdaş Rus Düzyazısı'nda Yasnaya Polyana Edebiyat Ödülü kazandı. Ödül töreni...

Bochkarev, koronavirüs aşısı olacak

Moskova İnşaat Departmanı Başkanı Andrey  Bochkarev, koronavirüs aşısı olacağını açıkladı. Başkan, departman çalışanlarına aşı olmaları çağrısında bulundu.