spot_img
-5.8 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRuble , küresel ekonomi nedeniyle değer kaybediyor

Ruble , küresel ekonomi nedeniyle değer kaybediyor

Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov ülkesinin para biriminin değer kaybını “Rus rublesi, küresel ekonomi nedeniyle düşüyor” şeklinde açıkladı. Peskov, Rus ekonomisinin küresel risklere karşı korunaklı olduğuna işaret etti.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya’nın küresel dalgalanmalardan etkilendiğini belirterek, “Küresel ekonomideki gelişmelerin Rus rublesini de etkilemesi doğal. Ancak Rusya’daki makroekonomik göstergeler risklere karşı korunaklı durumda.” dedi.

Peskov, başkent Moskova’da gazetecilere yaptığı açıklamada, Rus rublesinin son dönemde dolar ve avro karşısında yaşadığı değer kayıplarını değerlendirdi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov

Ekonomiye dair tüm göstergelerin sürekli kontrol edildiğini belirten Peskov, “Kura yönelik veriler de devamlı olarak izleniyor ve buna yönelik çalışmalar da her gün yapılıyor.” dedi.

Rus aktivist Aleksey Navalnıy’nin zehirlendiğine yönelik açıklamalarla geçen hafta düşüşe geçen Rus rublesi, petrol fiyatlarında artan aşağı yönlü baskıların da etkisiyle yüzde 4’e yakın değer kaybetmişti. 

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img