spot_img
29 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemEn uygun fiyatlı benzine sahip Rus bölgeleri açıklandı

En uygun fiyatlı benzine sahip Rus bölgeleri açıklandı

Rusya’da en uygun fiyatlı benzine sahip bölgeler açıklandı. Buna göre, Uzak Kuzey, Moskova ve St.Petersburg bölgelerinde benzin nüfus için en uygun olurken, Kuzey Kafkasya sakinleri ortalama aylık maaşlarına göre en az otomobil yakıtını alan bölge oldu.

Bir bütün olarak Rusya’da, AI-92 benzinin fiyatı bu yılın yedi ayında yüzde 1,9 oranında arttı. Uygun fiyatlı yakıtı olan bölgelerin derecelendirilmesi, bir bölgede ortalama bir maaş karşılığında satın alabileceği AI-92 benzinin hacmi açısından Rusya Federasyonu bölgelerinin sıralamasına dayanıyor.

Bu nedenle Yamalo-Nenets Özerk Okrugu, benzin bulunabilirliği derecelendirmesinde lider iken, bu bölgenin sakinleri ortalama maaşları ile litre başına 41,7 ruble fiyatla ayda 2.160 litre benzin satın alabilirler. Moskova ikinci sırada yer alırken, ortalama aylık maaşları ile başkent sürücüleri litre başına 43,1 ruble fiyatla 1939 litre benzin satın alabilirler. Çukotka Özerk Okrugu litre başına 56 ruble fiyatla 1727 litre uygun fiyatlı benzinle üçüncü sırada yer aldı.

Uzmanlar Uzak Kuzey, Moskova ve St.Petersburg bölgelerinin bu bölgelerdeki yüksek maaşlar nedeniyle reytingde ilk sıralarda yer aldığını kaydetti.

Listede aynı zamanda Dağıstan, Karaçay-Çerkesya Cumhuriyeti ve Kabardino- Balkarya Cumhuriyeti yer alıyor.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img