30 Kasım 2021
Ana Sayfa Yerel Sobyanin: 2020'de Moskova'da 14 kilometreden fazla yeni metro hattı açıldı

Sobyanin: 2020’de Moskova’da 14 kilometreden fazla yeni metro hattı açıldı

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, Moskova‘da 2020’nin başından bu yana 14 kilometreden fazla yeni hat ve altı metro istasyonunun hizmete girdiğini belirtti.

Sergey Sobyanin, başkentte yılın başından itibaren Aviamotornaya, Nizhegorodskaya, Stakhanovskaya, Okskaya, Yugo-Vostochnaya ve Lefortovo istasyonlarının açıldığını bildirdi.

Belediye Başkanı resmî VKontakte hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Yıl sonuna kadar 10 kilometrelik bir hat, bir depo ve üç istasyon daha inşa etmeyi planlıyoruz. Bu istasyonlar arasında “Ulitsa Narodnogo Opolçeniya”, “Karamışevskaya “ve “Elektrozavodskaya” yer alıyor” diye konuştu.

Moskova Belediye Başkanı son olarak inşaatçılara çalışmaları ve profesyonellikleri için teşekkür etti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Merkez Bankası, iç piyasalardan 44,3 milyar ruble değerinde döviz satın aldı

Rusya Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada, 26 Kasım 2021 tarihinde iç piyasalardan 44,3 milyar ruble tutarında döviz alımı gerçekleştirildiği belirtildi.

Peskov’dan Erdoğan’ın teklifine cevap

Kremlin Basın Sözcüsü Dmitry Peskov, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkmenistan ziyareti dönüşünde gazetecilere “Rusya-Ukrayna meselesinde arabulucu olmak isteriz” açıklamaları hakkında konuştu.

Nabiullina: Enflasyon bizi son derece endişelendiriyor

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, enflasyon nedeniyle sıkı mali politikasına devam edeceklerini belirterek, “Enflasyon bizi son derece endişelendiriyor. Yüzde 4 hedefimizin...

Aeroflot net zararını giderek düşürüyor

Rusya'nın ulusal havayolu şirketi Aeroflot grubu, 2021 yılının ilk dokuz ayında Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (IFRS) kapsamında net zararını geçen yılın aynı...