spot_img
-10 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemSağlık Bakanlığı kimlerin seyahat etmemeleri gerektiğini açıkladı

Sağlık Bakanlığı kimlerin seyahat etmemeleri gerektiğini açıkladı

Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı’nın bulaşıcı hastalıklar baş uzmanı Vladimir Çulanov, kronik hastalıkları olan kişilerin ve yaşlıların komplikasyon riski ve ciddi koronavirüs enfeksiyonu seyri nedeniyle şimdilik seyahat etmemesi gerektiğini belirtti.

Çulanov bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Diyabet, hipertansiyon, koroner kalp hastalığı, aşırı kilolu insanlar, yaşlı insanlar gibi kronik hastalıklardan muzdarip vatandaşlar seyahat etmekten kaçınmalıdır. Bu, yüksek komplikasyon ve ciddi hastalık riski ile ilişkilidir” diye konuştu.

Çulanov, birçok bölgede koronavirüs insidansının yüksek olduğunu ve hatta büyümeye devam ettiğini belirterek açıklamalarında “Virüs damlacık bulaşıyor, bu nedenle, büyük insan kalabalığında, yayılması için uygun koşullar yaratılır. Bu bağlamda, yeni koronavirüs enfeksiyonu vakalarının sayısında bir artış olabilir. Tatilde, kalabalık yerleri ziyaret etmeyi içermeyen etkinlikleri tercih etmelisiniz. Bunlar yürüyüş, kamp ve parklarda gezi. Ayrıca, maske takmanız, sosyal mesafeyi korumanız, ellerinizi daha sık yıkamanız ve antiseptik kullanmanız gerekir” ifadelerini kullandı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img