spot_img
-4.3 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRusya 1 Ağustos’tan itibaren Abhazya ile de sınırlarını açıyor

Rusya 1 Ağustos’tan itibaren Abhazya ile de sınırlarını açıyor

Koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasıyla mücadelede operasyon merkezi, Rusya Federasyonu’nun Abhazya sınırını 1 Ağustos Cumartesi gününden itibaren açtığını belirtti.

Merkez tarafından yapılan açıklamada, bu kararın 31 Temmuz Cuma günü yapılan karargah toplantısı sonrasında verildiği belirtildi. Ayrıca karar Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Hakları Servisi Rospotrebnadzor ve Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı’nın sonuçlarına dayanarak verildi. Özellikle, her iki Bakanlık Abhazya’daki sıhhi ve epidemiyolojik durumu ve turist kabul etme altyapısının hazır olduğunu kabul etti.

Hatırlanacağı üzere daha önce Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mişustin Rusya’nın 1 Ağustos’tan itibaren uluslararası uçuşlara devam edeceğini söylemişti. Bu yaz ayının başından itibaren Moskova, Moskova Oblastı, St.Petersburg ve Rostov-na-Donu’dan yurt dışına uçuşlar gerçekleştirileceği belirtildi. Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova daha sonra üç ülkeye sınırların açılacağını açıklığa kavuşturdu. Bu ülkeler Türkiye İngiltere ve Tanzanya.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img