spot_img
0 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemSobyanin: Moskova'da COVID-19 hastalanma oranı azalmayacak

Sobyanin: Moskova’da COVID-19 hastalanma oranı azalmayacak

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, Moskova’da koronavirüs enfeksiyonu insidansındaki günlük artışım minimum seviyeye ulaştığını ve artık azalmayacağını belirtti.

Belediye Başkanı, tahminini şehirde milyonlarca insanın hareket ettiği, yüz binlerce insanın diğer bölgelerden geldiği gerçeğiyle açıklayarak “Tabii ki, sıfıra veya bazı minimum değerlere gideceğimiz umudunu beslemek zor. Bu nedenle, önümüzdeki haftalarda, aynı resim bir önceki aydaki gibi devam edecek. Yani, 650-700 civarında olacağız. Aynı tabloyu koronavirüs ile hastaneye yatış sayısı, belirlenmiş covid pnömoni vakaları ve diğer göstergelerde de görebiliriz. Grip ve SARS mevsimsel alevlenmelerinde durum daha da kötüleşebilir. Bu yüzden aşılanmanın normalden daha önce yapılması gerekiyor” diye konuştu.

Sobyanin açıklamalarında aynı zamanda “Şimdi Moskova’da, insidans oranı Mayıs başındaki pik döneminden on kat daha düşük. İlkbaharda koronavirüs hastalarını almak üzere dönüştürülen hastanelerin çoğu normal rejime döndü” ifadelerine yer verdi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img