18 Ocak 2022
Ana Sayfa Yerel Rusya'da okul üniformalarına yeni standartlar geliyor

Rusya’da okul üniformalarına yeni standartlar geliyor

Rusya Federasyonu Sanayi ve Ticaret Bakanlığı 10 Kasım’da okul üniforması ön ulusal standardını onaylamayı amaçlıyor.

İzvestiya gazetesinin haberine göre yeni gereksinimler ceket, pantolon ve diğer kıyafetler için geçerli olacak. Ayrıca yeni standartta, giyim testinin yöntem ve parametrelerini belirtmek ve okul üniformalarının güvenliğini değerlendirmeyi sağlayacak özellikler oluşturmak planlanıyor.

Yeni üniformanın nefes alınabilir hale getirilmesi planlanırken, kumaşın astarına ve üstüne özel dikkat gösterilecektir. Giysiler de yıkandıktan sonra boyutunu değiştirmemelidir, kumaş dayanıklı yapılacak.

Bakanlığın basın servisi açıklamalarında aynı zamanda “Bugün yasa okul üniforması gibi bir şey sağlamamaktadır, bu nedenle kıyafetler özelliklerinde epizodik aşınma için olan şeylere karşılık gelen satıştadır. Okul için kıyafetler diğer gereksinimleri karşılamalıdır, çünkü içinde çocuklar birkaç saat geçirecekler” ifadeleri kullanıldı.

EN ÇOK OKUNANLAR

VTB Bank, karını 516 kat artırdı

Rusya'nın en büyük ikinci kamu bankası VTB Bank’ın Rus muhasebe standartlarına (RAS) göre net karı 2021'de 242,6 milyar ruble olarak gerçekleşti.

Gurur duyacağımız bir nesil yetişiyor

Rus-Türk evliliklerinden doğan çok zeki, çok bilgili ve çok yetenekli bir nesil yetişiyor.Ben...

Putin, inşaat malzemeleri fiyatlarını sürekli takip emri verdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkenin resmi rekabet kurumu olan Federal Anti-Tekel Servisi’ne (FAS) kamu ihaleleri kapsamında yürütülen projelerde kullanılan inşaat malzemelerinde...

Ruslar krediyle yaşamaya alıştı

Rusya'da faaliyet gösteren finansal analiz hizmeti Kredistoria verilerine göre, Aralık 2021’de Rus vatandaşlarının bankalara yaptığı kredi kartı başvurusu 2 milyonu geçerek tarihi...