3 Ağustos 2020
Ana Sayfa Spor Nizhny Novgorod ile TOFAŞ, FIBA Şampiyonlar Ligi'nde aynı grupta yer aldı

Nizhny Novgorod ile TOFAŞ, FIBA Şampiyonlar Ligi’nde aynı grupta yer aldı

Basketbol Erkekler FIBA Şampiyonlar Ligi’nde 2020-21 sezonunda grup aşamasında mücadele edecek takımlarının rakipleri belli oldu.

İsviçre’nin Mies kentinde düzenlenen kura çekiminde, gelecek sezon FIBA Şampiyonlar Ligi’nde eleme turları ve normal sezonda gruplarda mücadele edecek takımlar belirlendi.

Turnuvaya grup aşamasından katılan tek Rus takımı Nizhny Novgorod ile TOFAŞ B Grubu’nda yer aldı.

BCL 2020-21 sezonu elemelerinin ilk turu 15 ve 18 Eylül’de, ikinci eleme turu maçları ise 22 ve 25 Eylül’de oynanacak. Kazanan 4 kulüp, BCL normal sezonunda oynama hakkı elde edecek.

FIBA Şampiyonlar Ligi’nde normal sezon grup aşaması ve eleme turu eşleşmeleri şöyle:

A Grubu: 

Galatasaray Doğa Sigorta, Dinamo Banco di Sardegna Sassari (İtalya), Iberostar Tenerife (İspanya), Peristeri (Yunanistan), Rytas (Litvanya), SIG Strasbourg (Fransa), VEF Riga (Letonya) – Hapoel Tel Aviv (İsrail)/Bakken Bears Aarhus (Danimarka)/Belfius Mons Hainaut (Belçika)/Anwil Wloclawek (Polonya)

B Grubu: 

TOFAŞ, Casademont Zaragoza (İspanya), ERA Nymburk (Çekya), Falco Vulcano Szombathely (Macaristan), JDA Dijon (Fransa), Nizhny Novgorod (Rusya), Start Lublin (Polonya) – Iraklis (Yunanistan)/Keravnos (Güney Kıbrıs Rum Kesimi)/Dnipro (Ukrayna)/Donar Groningen (Hollanda)

C Grubu:

Darüşşafaka Tekfen, Türk Telekom, Filou Oostende (Belçika), Hapoel Bank Yahav Jerusalem (İsrail), Happy Casa Brindisi (İtalya), Limoges CSP (Fransa), San Pablo Burgos (İspanya) – Igokea (Bosna Hersek)/U-BT Cluj-Napoca (Romanya)/Sporting CP (Portekiz)/Fribourg Olympic (İsviçre)

D Grubu:

Pınar Karşıyaka,  AEK (Yunanistan), Brose Bamberg (Almanya), Cholet (Fransa), Fortitudo Bologna (İtalya), Hapoel Holon (İsrail), RETAbet Bilbao (İspanya) – Balkan Botevgrad (Bulgaristan)/Tsmoki-Minsk (Belarus)/London Lions (Birleşik Krallık)/Neptunas Klaipeda (Litvanya)

Eleme turları:

İlk eleme turu:

Igokea (Bosna Hersek) – U-BT Cluj-Napoca (Romanya)

Balkan Botevgrad (Bulgaristan) – Tsmoki-Minsk (Belarus)

Iraklis (Yunanistan) – Keravnos (Güney Kıbrıs Rum Kesimi)

Hapoel Tel Aviv (İsrail) – Bakken Bears Aarhus (Danimarka)

London Lions (Birleşik Krallık) – Neptunas Klaipeda (Litvanya)

Belfius Mons Hainaut (Belçika) – Anwil Wloclawek (Polonya)

Dnipro (Ukrayna) – Donar Groningen (Hollanda)

Sporting CP (Portekiz) – Fribourg Olympic (İsviçre)

İkinci eleme turu:

(Balkan Botevgrad/Tsmoki-Minsk) – (London Lions/Neptunas Klaipeda)

(Igokea/U-BT Cluj-Napoca) – (Sporting CP/Fribourg Olympic)

(Iraklis/Keravnos) – (Dnipro/Donar Groningen)

(Hapoel Tel Aviv/Bakken Bears Aarhus) – (Belfius Mons Hainaut/Anwil Wloclawek)

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da son 24 saatte 5 bin 394 yeni vaka ve 79 ölü

Rusya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilenlerin sayısı 856 bin 264’e, ölü sayısı 14 bin 207’ye çıktı.Rusya Koronavirüs Enfeksiyonu...

Rusya’daki Türk iş dünyasının acı kaybı

Rusya'nın başkenti Moskova'da yaşayan Türk iş insanı Aydın Adıyaman evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.Türk iş...

Brent petrolün varili 43,25 dolardan işlem görüyor

Brent petrolün varili, haftanın ilk iş günü uluslararası piyasalarda 43,25 dolardan işlem görüyor.Cuma günü 43,44 dolara kadar çıkan Brent petrolün varil...

ABD’den Rusya’ya karşı yaptırım açıklaması

ABD'den Rusya'ya karşı yaptırımlara ilişkin yeni bir açıklama geldi.ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien,...