spot_img
8.3 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRusların internette ilgisini kaybettiği siteler belirlendi

Rusların internette ilgisini kaybettiği siteler belirlendi

Rusya’da büyük veriye dayalı hizmetler geliştiren şirket olan Platforma, bu yıl Rus internet kullanıcılarının sağlıklı yaşam tarzı konusuna ayrılmış web kaynaklarıyla daha az ilgilenmeye başladığını açıkladı.

2023’ün ilk dört ayı ile 2021-2022 döneminde ülke genelinde 9 milyondan fazla abonenin internet trafiğine ilişkin verilerini inceleyen analistler, önde gelen Rus perakendecilerin mağazalarında sağlıklı yaşam tarzı ürünlere olan taleple ilgili durumun net olmadığına dikkat çekerken, öte yandan sağlıklı yaşam tarzına adanmış internet kaynaklarını ziyaret eden kullanıcı sayısının bir önceki yıla kıyasla yüzde 31 azaldığını tespit etti.

Uzmanlar, pandemi sonrası 2022’de sağlıklı yaşam tarzına olan ilgide keskin artış yaşanan Rusya’da, 2023’teki trendde yaşanan büyük değişikliğin reel gelirlerdeki düşüş, yoğun savaş gündemi ve gerilimle geçen yıl ve genellikle sağlıklı yaşamı hayat tarzı haline dönüştüren birçok orta ve üst gelirli Rus vatandaşının ülkeden göçüne bağlıyor.

Halihazırda internet kullanıcıları arasında sağlıklı yaşam tarzı ile ilgili web sitelerine olan talep düzeyi 2021 düzeyine dönerek yalnızca yüzde 3’le sınırlanırken, sağlıklı yaşamla ilgilenen kullanıcılar arasında erkeklerin payı yüzde 4 düşüşle yüzde 38,4’e geriledi.

Erkeklerin daha çok ekonomi ve siyasi konulara yöneldiği gözlemlenirken, 2023 yılında sağlıklı yaşama meraklı bayan kullanıcıların oranı ise yüzde 61,6’ya yükseldi.

spot_img
spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img