spot_img
-5 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelSoçi ve Anapa, 2022'de Rusya'daki en pahalı turlarına sahip oldu

Soçi ve Anapa, 2022’de Rusya’daki en pahalı turlarına sahip oldu

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) araştırmalarının sonuçlarına göre, Rusya’nın güney tatil bölgeleri Soçi ve Anapa, 2022 yaz sezonunda Rusya’daki en pahalı turlara sahip tatil noktaları oldu.

Soçi’de yaz sezonunda 7 kişilik bir ailenin Radisson Collection Paradise Resort & SPA otelinde konaklamalı 2,4 milyon ruble değerinde Soçi turu satın aldığına dikkat çekilen araştırmada, yine aynı otelde iki çocuklu ailenin 9 günlük tatil için 1,93 milyon ruble ödediği kaydedildi.

Uçak biletlerini tur fiyatlarına dahil edilmediğine vurgu yapan ATOR, üçüncü sırada ise üç kişilik bir ailenin Swissotel Resort Sochi Kamelia’da bir hafta konaklamalı tatil turu için 1,9 milyon ruble ödediğini ekledi.

En pahalı tatil turlarına sahip ikinci tatil beldesi Anapa olurken, tur kapsamında, beş yetişkin ve iki yaşından küçük bir çocuktan oluşan bir ailenin Utesov Hotel Vysokiy Bereg Anapa’da 11 gün geçirdiği, turun maliyetinin 1 milyon 300 bin ruble olduğu gözlemlendi.

Rusya’da faaliyet gösteren emlak danışmanlık şirketi Nedvex, 2022 yılında ülkenin güney tatil beldesi Soçi’de otelde konaklamaktan vazgeçen Rusların lüks gayrimenkul yatırımlarının 2021’e göre yüzde 40 artışla 25,2 milyar rubleye yükseldiğini bildirmişti.

Bölgedeki lüks konut segmentinde fiyatların metrekare başına 650 bin ila 1,5 milyon ruble arasında değişen daireleri içerdiğine vurgu yapan şirket uzmanları, 2022’deki ortalama işlem tutarının 16,3 milyon rubleden 23,7 milyon rubleye yükseldiğini aktardı.

Uluslararası gayrimenkul danışmanlık şirketi Knight Frank verilerine göre, Rusya’nın güney kenti Soçi’deki lüks konut metrekare fiyat ortalaması yüzde 17 artarak 2,1 milyon rubleyle başkent Moskova ve St. Petersburg’u solladı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img