spot_img
-6.8 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemKremlin: Ukrayna'daki çatışmaların sona ermesi Zelenskiy'ye bağlı

Kremlin: Ukrayna’daki çatışmaların sona ermesi Zelenskiy’ye bağlı

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Ukrayna’da süren çatışmaların ülkenin devlet başkanı Vladimir Zelenskiy’e bağlı olduğunu belirtirken, “İstenirse Ukrayna’daki düşmanlıklar yarın bile sona erebilir” diye konuştu.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin çatışmaların 2023 yılında sona ereceğine dair açıklamalarını değerlendiren Peskov, gazetecilere verdiği demeçte, bölgedeki çatışmaların ne zaman bitebileceğine dair yorum yapıldığını hatırlatarak “Bu konuyla ilgili yorulana, yüzünüzün rengi değişene kadar konuşabilirsiniz. Zelenskiy aslında çatışmaların ne zaman biteceğini çok iyi biliyor. İstenirse yarın bile bitebilir” ifadelerini kullandı.

Zelenskiy’nin Amerikan Time dergisi tarafından yılın adamı seçilmesi ile ilgili yorumu sorulan Peskov, Time dergisinin kriterlerinin pan-Avrupa ana akımının ötesine geçmediğini, at gözlüklü ve kudurmuş Rus düşmanı bir yapıya sahip olduğunu söyledi.

Kremlin Sözcüsü, “Time dergisinin kendine has kriterleri var. Onlara katılabilirsin ya da katılmayabilirsiniz ama yayının kendi çizgisi var. Pan-Avrupa ana akımının ötesine geçmediğini görüyoruz. Ancak kesinlikle at gözlüğü takmış bir Rus karşıtı ve tutkulu bir Rus düşmanı olduklarını biliyoruz” dedi.

Ukrayna’da yeni toprakların katılması söz konusu değil

Peskov, Ukrayna’da yeni bölgelerin Rus topraklarına katılmasının söz konusu olmadığına vurgu yaparken, ancak Rusya’nın Kiev tarafından işgal edilen bazı bölgeleri kurtarması gerektiğine de dikkat çekti.

Yakın zamanda Rus birliklerinin çekilmek zorunda kaldığı Kherson Bölgesi’ni ima eden Kremlin Sözcüsü, “Ukrayna’daki yeni bölgelerin Rusya’ya katılmasında söz etmiyoruz. En azından bu konuda herhangi bir açıklama yapılmadı. Ama bazı bölgeleri kurtarmak için yapılacak çok iş var. Biliyorsunuz Rusya’ya ait yeni bölgelerde kurtarılması gereken işgal altındaki bölgeler var” ifadelerini kullandı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img