29 Temmuz 2021
Ana Sayfa Gündem St. Petersburg'daki işletmeler, çalışanlarının yüzde 60'ını aşılamak zorunda

St. Petersburg’daki işletmeler, çalışanlarının yüzde 60’ını aşılamak zorunda

Moskova’dan sonra St. Petersburg’da da işletmeler, çalışanlarının en az yüzde 60’ının aşılamak zorunda kalırken, bu kurala uymayanlara ceza verileceği duyuruldu.

Valiliğe bağlı Sanayi Politikası, Yenilik ve Ticaret Komitesi tarafından alınan kararla kentteki işletmeler, QR kodu üzerinden aşı sertifikasına sahip çalışanlarının çalışmasına izin verebilecek.

İşletmede aşılanan çalışan sayısının toplam çalışanların en az yüzde 60’ının oluşturması gerektiği belirtilen belgede, bu kurallara uymayan işletmelerin çalışmasına izin verilmeyeceği de eklendi.

Bu kurallar kamu görevlilerini ve özel girişimcileri de kapsıyor.

St. Petersburg Valiliği, 17 Haziran’da epidemiyolojik durumun kötüleşmesi ile şehirde yeni kısıtlamalar getirme kararı almıştı.

Yeni getirilen kısıtlamalarla birlikte şehirde restoran ve kafeler gece saatlerinde çalışamıyor. Alışveriş merkezleri ve halka açık yerlerde yemek alanları kapatılırken, sinema ve tiyatrolardaki doluluk oranları yüzde 75’ten yüzde 50’ye indirildi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Türkiye’den Rusya’ya otomotiv yan sanayi ihracatı yüzde 77 arttı

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği verilerine göre, bu yılın ilk yarısında Türkiye'den Rusya’ya otomotiv yan sanayi ihracatı yüzde 77 artarak 291 milyon...

Rus ekonomisi yılın ilk yarısında yüzde 4,6 büyüdü

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülke ekonomisinin haziranda yüzde 8,5, ikinci çeyrekte ise yüzde 10,1 büyüdüğü belirtildi.

Çalışma Bakanlığı işsizlik oranlarında azalma olduğunu açıkladı

Rusya Federasyonu Çalışma Bakanlığı, ülkedeki kayıtlı işsiz sayısının 2021'in başına göre yüzde 60 oranlarında azaldığını açıkladı.Bakanlık tarafından hazırlanan...

Rusların nakit döviz talebi azaldı

Rusların mayıs ayında toplam nakit döviz talebi bir önceki aya göre yüzde 9 azalarak 3,2 milyar dolar oldu. Rusya...