12 Haziran 2021
Ana Sayfa Yerel Moskova otellerinin doluluk oranları yüzde 50,6'ya yükseldi

Moskova otellerinin doluluk oranları yüzde 50,6’ya yükseldi

Geçtiğimiz yılın aralık ayında yüzde 44,6 olarak kaydedilen Moskova otellerinin doluluk oranları, bu yıl arttış gösterdi. Koronavirüs vakalarında yakalanan istikrar ve kitlesel aşılanmanın giderek yaygınlaşmasıyla birlikte bu yılın ocak ve şubat aylarında yüzde 50,6’ya ulaştı.

Cushman & Wakefield danışmanlık şirketi tarafından hazırlanan rapora göre, Bu yılın ocak ve şubat aylarında, Moskova’da hem iş talebi hem de iç turizm kaynaklı artan otellerde doluluk oranları, konaklama taleplerindeki sürekli artışla birlikte giderek büyümeye devam ediyor.

Rapor sonuçları, bununla birlikte Moskova’daki kaliteli olarak nitelendirilen otellerdeki (3 yıldız ile 5 yıldız arası) ortalama oda fiyatlarının 5 bin 69 rubleye ulaştığını da gösterdi.

Uzmanlar, Başkentte konaklama taleplerinde artışın sürdüğünü belirtti. Avrupa’da daha çok hissedilen koronavirüs dalgası ve kısıtlamalar dikkate alındığında, Moskova’nın diğer Avrupa şehirlerine göre istikrar örneği olmaya aday. Uzmanlar, 2021 sonuna kadar başkentte beş yeni otel projesiyle 974 yeni oda sayısının ekleneceğini de ifade etti.

Moskova Belediyesi’nin resmi verilerine göre, 2019 yılında toplam oda sayısı 82 900 olarak kaydedilmişti. Yatak sayısı ise 233 bine ulaşmıştı. 2019 yılında Moskova’daki otellerdeki toplam oda sayısı, 2010 yılına göre iki kat daha fazla. 

EN ÇOK OKUNANLAR

Sobyanin, Moskova’da 20 Haziran’a kadar tatil ve çeşitli önlemler ilan etti

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, başkentte artan COVID-19 vakaları nedeniyle 20 haziran Pazar gününe kadar tatil ilan etti.Sobyanin,...

Rusya buğdayda ihracat vergisini artırıyor

Rusya Federasyonu Tarım Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 16 Haziran'dan itibaren buğday ihracatına yönelik ihracat vergisinin ton başına 33,3 dolara yükseltileceği duyuruldu.

CSKA Moskova, Litvanyalı basketbolcu Marius Grigonis’i transfer etti

Rusya'nın CSKA Moskova Basketbol Takımı, Litvanyalı şutör Marius Grigonis'i kadrosuna kattı.Avrupa'nın en başarılı basketbol takımları arasında gösterilen CSKA...

Microsoft Rusya, çalışan sayısını son beş yılda yarıya indirdi

Dünyaca ünlü yazılım şirketi Microsoft, Rusya'daki çalışan sayısını 2016 yılından bu yana yarı yarıya indirdiği açıklandı.Kurumsal stratejideki yaptığı yenilikler...