1 Mart 2021
Ana Sayfa Yerel Moskova ’da temel kısıtlamaların ne zaman kaldırılabileceğini Sobyanin açıkladı

Moskova ’da temel kısıtlamaların ne zaman kaldırılabileceğini Sobyanin açıkladı

Belediye Başkanı Sobyanin, Moskova ’da temel kısıtlamaların ne zaman kaldırılabileceğini açıkladı. Sobyanin, durumun kötüye gitmemesi durumunda Mayıs’ta temel kısıtlamalara son verebileceklerini ifade etti.

Moskova’daki ana kısıtlamalar Mayıs ayında kaldırılabilir.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, koronavirüsle mücadele kapsamındaki temel kısıtlamaların, Mayıs ayında kaldırılabileceğini söyledi.

“Hasta ve vaka sayısı hala yüksek”

Belediye Başkanı Sobyanin bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Ocak ayının büyük olasılıkla bir dönüm noktası olacağını ve bu zor durumdan çıkmaya başlayacağımızı söylemiştim. Gördüğünüz gibi bu pratikte böyle. Ancak yine de hastanelerde yatanların sayısı, vaka sayısı hala yüksek. Ve eğer bu eğilim devam ederse, o zaman, sanırım, gerçekten de Mayıs ayına kadar temel kısıtlamalar kaldırılacak. Bugün bile kısıtlamalar kaldırılıyor. Ancak bizi tam bir hayata döndürdüğü söyleyemeyiz. Şehirde hala kitlesel etkinlikler, festivaller ve konserler düzenlenemiyor” diye konuştu.

Sobyanin, ayrıca Rusya’da koronavirüs ile ilgili durumun yaza kadar normale döneceğini umduğunu da sözlerine ekledi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Gazprom’un doğal gaz üretimi ve ihracatı ocak-şubat döneminde yükseldi

Rus enerji şirketi Gazprom, doğal gaz üretiminin yılın ilk iki ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,8 artarak 89,9 milyar metreküp,...

Kremlin de duyurdu: Putin ile Erdoğan online temel atacak

Kremlin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Akkuyu Nükleer Santrali'nin 3. ünitesinin temel atma törenin online formatta gerçekleştirileceğini...

Rusya Twitter’ı “Rus yasalarını kasten ihlal etmekle” suçladı

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu (Roskomnadzor), sosyal medya sitesi Twitter’ı Rusya’nın yasalarını kasıtlı bir şekilde ihlal etmekle suçladı.

Moskova’da Türk bayraklı sürücüler trafiği bir birine kattı

Türk bayraklı çok sayıda araç Varshavskoe otoyolunda tehlikeli manevralar yapınca hem Rus basınına hem de trafik polisinin takibine takıldı.