1 Mart 2021
Ana Sayfa Yerel Moskova için eksi 30 uyarısı

Moskova için eksi 30 uyarısı

Hava tahmin uzmanları, Moskova için dondurucu soğuk uyarısı yaptı. Uzmanlar, önümüzdeki haftanın başından itibaren son on yıldır görülmeyen soğukların başkent ve çevresini etki altına alacağı uyarısında bulundu.

Phobos Hava Tahmin Merkezi’nden yapılan açıklamada, Moskova’da geceleri hava sıcaklığı, eksi 21-26 (bölgede eksi 29’a kadar düşecek), öğleden sonraları ise eksi 15-20 derece arasında olacak. Salı günü sıcaklık en sert yüzünü gösterecek ve gece eksi 20-30’a, öğleden sonra ise eksi 16-21’e kadar düşecek.

Hafta sonu hava sıcaklığı tahmini

Uzmanlara göre bu hafta sonu hava soğumaya başlayacak. Cuma günü termometreler eksi dokuz ile on dört arasında, Cumartesi gecesi eksi 15-20’ye, öğleden sonra ise eksi 12-17’ye düşecek. Yer yer kar yağacak.

Phobos Hava Durumu Tahmin Merkezi’nin önde gelen uzmanı Yevgeny Tishkovets, Rus resmi haber ajansı RIA Novosti’ye verdiği demeçte, hava sıcaklığının şubat ayı için mevsim normallerinin çok altında olacağını kaydetti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Mishustin, yeni bir ayrıcalıklı destek kredisi programını onayladı

Bakanlar Kurulu'nun basın servisi yaptığı açıklamada Rusya Başbakanı Mikhail Mişustin'in pandemiden en çok etkilenen sektörlerden girişimcileri desteklemek için 7,7 milyar ruble tutarında...

Gazprom’un doğal gaz üretimi ve ihracatı ocak-şubat döneminde yükseldi

Rus enerji şirketi Gazprom, doğal gaz üretiminin yılın ilk iki ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,8 artarak 89,9 milyar metreküp,...

Kremlin de duyurdu: Putin ile Erdoğan online temel atacak

Kremlin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Akkuyu Nükleer Santrali'nin 3. ünitesinin temel atma törenin online formatta gerçekleştirileceğini...

Rusya Twitter’ı “Rus yasalarını kasten ihlal etmekle” suçladı

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu (Roskomnadzor), sosyal medya sitesi Twitter’ı Rusya’nın yasalarını kasıtlı bir şekilde ihlal etmekle suçladı.