16 Ocak 2021
Ana Sayfa Gündem Putin’den toplu aşılama talimatı; haftaya başlaması gerekiyor

Putin’den toplu aşılama talimatı; haftaya başlaması gerekiyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin toplu aşılama konusunda talimat vererek “ Önümüzdeki hafta bütün Rusya halkının aşılanmasına başlamamız gerekiyor” dedi.

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, önümüzdeki haftadan itibaren toplu aşılama yapılması gerektiğini bildirdi.

Kabine üyeleriyle video konferans görüşmesi yaptı

Putin, Bakanlı Kurulu toplantısını video konsferans yöntemi ile gerçekleştirdi

Putin,Bakanlar Kurulu ile yaptığı görüşmede “Sizden uygun altyapıyı hazırlamanızı rica ediyorum. Tanrı’ya şükür ki aşımız nakliye için eksi elli, eksi yetmiş gibi alışılmadık koşullar gerektirmiyor” dedi

“Aşımız daha etkili”

 Putin, kendi aşıları ile ilgili prosedürlerin diğerlerine göre daha basit olduğunu belirterek “Bizim aşımızda her şey çok daha basit ve daha verimli. Grip ve diğer hastalıklarda yaptığımız gibi, uygun bir program oluşturmamız gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

Rus koronavirüs aşısı

Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, Devlet Başkanı’nın talebine cevaben, pazartesi gününden itibaren bakanlıkların toplu aşılama konusuna geçmeye hazır olduklarını, ancak bu konu ile ilgili ek istişarelerin gerekli olacağını söyledi.

Golikova “Ocak ayının sonunda 2 milyon 100 bin doz aşı hazır olacak ve aşı kampanyasını ciddi şekilde hızlandırmamız gerekecek” açıklamasını yaptı.

Dikkatinizi çekebilir Putin talimat verdi, haftaya başlıyor

EN ÇOK OKUNANLAR

Khimki, Kurtinaitis’ın görevine son verdi

Rusya'nın Khimki Basketbol Takımı, başantrenör Rimas Kurtinaitis ile başarısız sonuçlar nedeniyle yollarını ayırdı.Khimki Kulübü, alınan olumsuz sonuçlar nedeniyle 60...

Rusya’nın uluslar arası rezervleri pandemiye rağmen arttı

Rusya'nın uluslar arası rezervleri 2020 yılında pandemiye rağmen, 2019'a kıyasla yüzde 7,6 oranında artarak 600 milyar dolara yaklaştı.

Rusya Sayıştay Başkanı’dan ilginç dolar yorumu geldi

Rusya Sayıştay Başkanı Kudrin'den dolar konsunda ilginç yorum geldi.Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin "ABD doları, 30-40 yıl daha dünyanın rezerv para birimi olacak" dedi.

Popova: İngiltere benzeri mutasyon bizde Haziran’da tespit edildi

Rospotrebnadzor Başkanı Anna Popova İngiltere benzeri mutasyon, Rusya topraklarında Haziran ayında tespit edilmişti” dedi.Rusya Federasyonu topraklarında koronavirüsün yaklaşık...