16 Ocak 2021
Ana Sayfa Spor Aralık ayı oyuncusu CSKA Moskova'dan seçildi

Aralık ayı oyuncusu CSKA Moskova’dan seçildi

THY Basketbol Avrupa Ligi ‘nde Aralık ayının en değerli oyuncusu (MVP) CSKA Moskova’dan seçildi. Moskova temsilcisinin Sırp oyuncusu Nikola Milutinov, 2020 yılının son değerli oyuncusu seçildi.

Rusya ekibi CSKA Moskova’nın Sırp basketbolcusu Nikola Milutinov, THY BAsketbol Avrupa Ligi’nde aralık ayının en değerli oyuncusu (MVP) seçildi.

Nikola Milutinov

Açıklama resmi siteden yapıldı

Organizasyonun internet sitesinden yapılan açıklamaya göre Milutinov, CSKA Moskova’nın 6 maçını da kazandığı aralık ayında sergilediği performansla, Basketbol Avrupa Ligi en değerli oyuncusu ödülüne layık görüldü.

Kariyerinde ilk kez ayın MVP’si unvanına erişen 26 yaşındaki pivot, geçen ay 24 verimlilik puanı, 12,3 sayı ve 12,5 ribaunt ortalamalarıyla mücadele etti.

Rekortmen oyuncu

Milutinov, Aralık 2020’de THY Avrupa Ligi’nin bir maçta en çok hücum ribaundu (16) alan ve bir ayda en fazla “double-double” (5 kez) yapan oyuncu rekorlarını eline geçirmişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Khimki, Kurtinaitis’ın görevine son verdi

Rusya'nın Khimki Basketbol Takımı, başantrenör Rimas Kurtinaitis ile başarısız sonuçlar nedeniyle yollarını ayırdı.Khimki Kulübü, alınan olumsuz sonuçlar nedeniyle 60...

Rusya’nın uluslar arası rezervleri pandemiye rağmen arttı

Rusya'nın uluslar arası rezervleri 2020 yılında pandemiye rağmen, 2019'a kıyasla yüzde 7,6 oranında artarak 600 milyar dolara yaklaştı.

Rusya Sayıştay Başkanı’dan ilginç dolar yorumu geldi

Rusya Sayıştay Başkanı Kudrin'den dolar konsunda ilginç yorum geldi.Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin "ABD doları, 30-40 yıl daha dünyanın rezerv para birimi olacak" dedi.

Popova: İngiltere benzeri mutasyon bizde Haziran’da tespit edildi

Rospotrebnadzor Başkanı Anna Popova İngiltere benzeri mutasyon, Rusya topraklarında Haziran ayında tespit edilmişti” dedi.Rusya Federasyonu topraklarında koronavirüsün yaklaşık...