27 Kasım 2020
Ana Sayfa Ekonomi Pochta Rossii, Wilberries’in kargolarını teslim edecek

Pochta Rossii, Wilberries’in kargolarını teslim edecek

Pochta Rossii, Wilberries ile kargolarını teslim etme anlaşması imzaladı. Wilberries’in sattığı ürünler, Rusya ve yurt dışındaki Pochta Rossii merkezlerinden alınabilecek.

Online perakendeci Wildberries, Rusya’da ve yurtdışında siparişlerin teslimatında işbirliği konusunda posta servisi Pochta Rossii ile anlaştı.

Anlaşmaya genel müdürler imza attı

Bu anlaşmayı Pochta Rossi Genel Müdürü Maksim Akimov ve Wildberries’in kurcusu ve Genel Müdürü Tatyana Baklchuk imzaladı.

Anlaşma gereğince Wilberries’den verilen sipariş ve alınan  ürünler, Pochta Rossii merkezlerinden teslim alınabilecek.  

Hangi ülkelere dağıtım yapılacak?

Wildberries’in Ermenistan, Belarus, Kazakistan, Kırgızistan’da şubelerinin bulunduğu, bu ülkelerdeki kişiler siparişlerini artık Pochta Rossii merkezlerinden alabileceği açıklandı.

Avrupa’da lojistik destek verilecek

Avrupa ülkelerinde ise Pochta Rossii’nin  lojisitik açıdan destek olacağı belirtildi.Türkiye’ye  bu yöntemden yaralanabilecek.

Pochta Rossii, ayrıca Almanya’daki yan kuruluşu RusPost  GmbH tarafından Wildberries ürünlerinin teslimatını yapacaktır.

10 ayda 17.1 milyar ruble değerinde satış

Wildberries’in kurcusu ve Genel Müdürü Tatyana Bakalchuk, basın servisi Interfax’a verdiği demeçte, Pochta Rossii’nin çok büyük bir şirket olduğunu ve perakende ticaretin erişiminin zor olduğu yerlere lojistik açıdan fayda sağlayacağını söyledi.  Ayrıca, Wildberries’in 2020’nin ilk 10 ayında satışının yüzde 89 artarak toplamda 17.1 milyar rubleye yükseldiğini ve bu satışların yüzde 40’ı sadece Rusya içi olduğunu  söyledi.

Bakalchuk “24 bin şirket ve girişimci ürünlerini bizim aracılığımızla ile ihraç ediyor” dedi.

Wildberries nedir ?

Wildberries şirketi, Rusya’daki en büyük online perakende mağazalarından biridir. Sitede toplamda 5 milyon ürün bulunuyor. Şirketin üçüncü çeyrekteki bilançosundaki ciro 1.9 kat artarak 106.8 milyar rubleye ulaştı.

Şirket hem kendi noktaları hem de diğer ürün teslim noktaları ağlarını hızlıca  geliştirdi.  2020’de Wildberrries’in ürün teslim noktaları toplamda dört katına çıktı ve  mağaza oranı 27 bin’e yükseldi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’daki bisiklet kiralama istasyonları kapatıldı

Rusya’nın başkenti Moskova’daki bisiklet kiralama istasyonları, kent yönetimi tarafından kapatıldı.Velobike adlı internet sayfasının haberine göre, başkent Moskova’da bisiklet...

Sobyanin, koronavirüs nedeniyle Moskova’yı kapatmayacaklarını söyledi

Belediye Başkanı Sobyanin, koronavirüs pandemisi nedeniyle başkent Moskova'yı kapatmayacaklarını açıkladı.Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, başkentte ekonomi sektörlerini kapatmaya...

Lavrov: Pek çok AB ülkesi kibirden vazgeçmiyor

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov "Pek çok AB ülkesi, başkalarıyla kibirli konuşma alışkanlığından vazgeçmiyor" dedi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov,...

Volodin: Kriz devlet desteği ile geçiyor

Rusya Federasyonu Devlet Duması Başkanı Vyaçeslav Volodin “Kriz devlet desteği ile geçiyor” açıklamasını yaptı.Devlet Duması Başkanı Volodin Rusya’nın,...