27 Kasım 2020
Ana Sayfa Yerel Yılbaşı gecesi tüm Moskova restoranları ile ilgili karar açıklandı

Yılbaşı gecesi tüm Moskova restoranları ile ilgili karar açıklandı

Moskova’da yılbaşı gecesi, tüm eğlence mekanlarının ve restoranların kapalı olacağı açıkladı.

Moskova Ticaret ve Hizmet Departmanı Başkanı Aleksey Nemeryuk, Moskova’da Yılbaşı Gecesi’nde tüm restoranların çalışmayacağını ve kültürel programların yapılmayacağını belirtti.

“Tüm restoranlar gece çalışmayacak”

Nemeryuk “Rossiya 24” televizyon kanalında bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Yeni Yıl planlarımıza göre 31 Aralık’ta olacak, ancak maalesef biraz daha mütevazı bir formatta gerçekleşecek. Tüm restoranlar geceleri çalışmayacak“ diye konuştu .

Başkan Nemeryuk, yılbaşı gecesi düzenlenen kültür programının bu yıl yapılmayacağını belirterek “Yılbaşı programlarını planlayabilmeleri için tüm işadamlarını bu konuda önceden uyardık. Ancak genel olarak Moskova’daki tüm restoranlarda gece hariç, yeni yılı hem 31 Aralık’ta, hem de 1 Ocak’ta ve diğer günlerde kutlamak mümkün olacak” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da elektronik pasaport çalışmaları başladı

İçişleri Bakanlığı, Moskova’da elektronik pasaport çalışmalarının başlatıldığını duyurdu. Çalışmalara 3 bakanlığın yanı sıra, Moskova yönetimi ile birçok devlet ve sivil kuruluşun katılacağı...

Rusya’da Covid-19 için özel çağrı numarası geliyor

Rusya'da Covid-19 için özel çağrı numarası planlandığı açıklandı. Özel hat numarasının 122 olacağı belirtildi.Rusya'da getirilecek yeni uygulama...

Rus bankalarında döviz mevduatları azaldı

Merkez Bankası’nın verilerine göre Rus bankalarında döviz mevduatları azaldı. Ruslar Eylül ve Ekim aylarında mevduat hesaplarından, toplam 2.31 milyar Dolar çekti.

Rusya’da günlük vaka sayısı 27 bini aştı

Rusya'da günlük vaka sayısı artmaya devam ediyor. Ülkede son 24 saatte Covid-19 belirlenen kişi sayısı 27 bini aştı.