31 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Rusya’da, koronavirüs platosuna ne zaman ulaşılacağı açıklandı

Rusya’da, koronavirüs platosuna ne zaman ulaşılacağı açıklandı

Rospotrebnadzor, Rusya’da koronavirüs platosuna ne zaman ulaşacağını açıkladı. Vaka sayılarının artmasından sonra ekim ayında plato yaşanmasının beklendiği ifade edildi.

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor) Merkez Epidemiyoloji Araştırma Enstitüsü Müdürü danışmanı Viktor Maleyev, her gün tespit edilen yeni koronavirüs enfeksiyonu vakalarının sayısının biraz artacağını ve büyük olasılıkla Ekim ayında bir plato olacağını ve ardından kademeli bir düşüşün yaşanacağını belirtti.

Vaka sayısında artış bekleniyor

Maleyev açıklamada “Sanırım şimdi insidans oranı biraz daha artacak ve bir platoya yaklaşacağız ve sonra kademeli bir düşüş başlayacak. Büyük olasılıkla, plato Ekim ayı başlarında olacak ve ardından yavaş yavaş düşüş başlayacak” ifadelerine yer verdi.

“Yeni kısıtlamalara gerek yok”

Maleyev, halihazırda bazı öneriler olmasına rağmen, yeni kısıtlamalara artık gerek olmadığını belirterek “Halka açık yerlerde maske olmaması gibi önleme kurallarının ihlaline yönelik cezaları artıracaklarını düşünüyorum. Muhtemelen sınıflara tek bir karantina getirilecek, bu tür önlemler alınacak” dedi.

Maleyev ayrıca Rospotrebnadzor’un çeşitli endüstriler, eğitim kurumları, kültür kurumları için gerekli tüm önlemlerin sağlandığı yaklaşık 400 öneri geliştirdiğini vurguladı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Ermenistan’ın planı ve umudunu, Rusya suya düşürdü

Rusya, Ermenistan'ın çatışmalara kendisini dahil etme planı ve umudunu suya düşürdü. Rusya Dışişleri Bakanlığı, aralarındaki anlaşmaya istinaden yardım isteyen Ermenistan'a "Çatışmalar topraklarınızda...

Rusya’da günlük vaka sayısı 18 bini geçti

Rusya'da Kovid-19 günlük vaka sayısı 18 bini geçti. Ülkede son 24 saatte 334 kişi daha koronavirüs enfeksiyonu nedeniyle hayatını kaybetti. Toplam vaka...

Dünya geneli vaka sayısı, 46 milyonu aştı

Dünya genelinde Kovid-19 tespit edilen vaka sayısı 46 milyonu aştı. Virüs nedeniyle 1 milyon 194 bin 423 kişi yaşamını yitirdi.

Rusya Premier Ligi

Rusya Premier Ligi konusunda en kapsamlı bilgiyi burada bulabilirsiniz.Rusya Premier Ligi 1992 yılında kuruldu.  Rusya Premier Ligi’nde...