23 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Sobyanin, Moskovalılara seslendi “Evde kalmanızı rica ediyoruz”

Sobyanin, Moskovalılara seslendi “Evde kalmanızı rica ediyoruz”

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, Moskovalılara seslendi. Başkan Sobyanin koronavirüs pandemisine dikkat çekerek “ sakinlerine seslenerek “28 Eylül 2020 Pazartesi gününden itibaren evde kalmanızı rica ediyoruz” dedi.

Moskova Belediye Başkanı Sobyanin belediyenin resmi hesabından, kent sakinlerine seslenerek bir dizi uyarıda bulundu. Başkan Sobyanin 65 yaş üstü kişiler ve kronik hastalığı bulunanların kendilerini koronavirüse karşı korunmaları için bir dizi öneride bulundu.

Sosyanin, çağrısının bir bölümünde halka, bir bölümünde işletmelerin yöneticilerine seslendi.

İşte Sobyanin’nin, belediyenin resmi sitesinde yer alan  halka seslenişi;  

Öncellikle Moskova’da yaşayan yaşlılara ve şehrin tüm sakinlerine sesleniyorum; Ağustos ayından bu yana,  koronavirüs vakaları Avrupa’da  büyük ölçüde arttı. Son günlerde  Moskova’da da koronavirüs vakalarında bir artış görmekteyiz. Buna ek olarak, soğuk havalarda yaklaşmaktadır ve soğuk algınlığından korunmalıyız.

Elbette mevcut durum, geçtiğimiz bahardaki duruma göre çok daha iyi seviyededir. Geçtiğimiz aylarda yeni virüs hakkında çok şey öğrendik, daha dikkatli hale geldik, kendimizi enfeksiyondan korumaya yardımcı olan alışkanlıklar edindik. Doktorlarımız ise bu hastalığı teşhis etmeyi ve tedavi etmeyi öğrendi.

Bununla birlikte, doktorlara göre, iki hastalığın, soğuk algınlığının ve koronavirüsün üst üste gelmesi çok tehlikelidir ve korkunç sonuçlara neden olabilmektedir. Bu özellikle kısım özellikle yaşlı kesimi ve kronik hastalığı olan vatandaşlar için geçerlidir.  Kendinizi hastalıktan  mümkün olduğunca korumalısınız.

Bu nedenle 28 Eylül 2020 Pazartesi gününden itibaren evde kalmanızı rica ediyoruz.

65 yaş üstü Moskova’da yaşayan ve kronik hastalığa sahip olan vatandaşlar, özel bir ihtiyaç olmaksızın evlerinden dışarı çıkmamalıdır.  Akraba ve arkadaşlarınızla iletişimi geçici olarak ara verin. ( temas halinde olmayın )  

Günlük olarak market alışverişlerinizi ve fatura ödemelerinizi daha genç aile üyelerine emanet ediniz. Bu mümkün değil ise, marketlere, mağazalara ve eczanelere olabildiğince nadir gidiniz ve her zaman maske ve eldiven kullanmanız gerekmektedir.

65 yaşın üzerinde çalışan emeklilerin ve kronik hastalıkları olanların evden çalışmaya geçmeleri veya izine çıkmaları  şiddetle tavsiye edilir.  Gerekirse çalışanlara hastalık izin belgesi verilecektir.  İşyerlerinde acil olarak bulunmanız  gerekiyorsa, lütfen çok dikkatli olunuz.

Bir sonraki çağırım, işletmelerin ve organizasyonların liderlerine

İlkbaharda, çoğunuz çalışanlarınızın tamamını veya bir kısmını evden çalışmalarına izin verdiniz. Böylelikle koronavirüsle mücadeleye büyük katkı sağladınız.

Ancak çalışanların sonsuza kadar uzaktan çalışması mümkün değil. 2020 yılının yaz ayında çalışanların önemli bir kısmı işyerlerinde çalışmaya geri döndü.  Ancak bugün, mümkün olduğunca çok çalışanın uzaktan çalışmaya  geri dönmesini tavsiye ediyorum.

Ayrıca, dezenfeksiyon, kişisel koruyucu ekipman kullanımı, sosyal mesafe, çalışanların derece ölçümü ve Covid-19 testi dahil olmak üzere işyerlerinde sıhhi ve epidemiyolojik güvenlik önlemlerine sıkı bir şekilde uymanızı rica ediyorum.

Bu baharda başlattığımız Covid-19 ile mücadele başarılı ve etkiliydi.

Binlerce hayat kurtardık ve enfeksiyon sayısını azalttık. Moskova’da yaşayan milyonlarca kişi önlemlerini alarak bunda belirleyici bir rol oynadı.

Ancak, çoğumuz koronavirüs vaka sayısının düştüğü zaman, virüsün devam ettiğini unuttuk. Böylece bu artış gündeme geldi. Maalesef durum böyle, virüs henüz yenilmedi. Salgın hala daha devam etmektedir. Virüsün en kötü hali soğuk algınlığı ile birleşmesi. Bu nedenle bugün her birimizi disiplin ve sorumluluk alması gerekmektedir.  

Sizlere, ulaşımda, mağazalarda ve diğer halka açık yerlerde maske ve eldiven kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

EN ÇOK OKUNANLAR

Putin, Erdoğan’ın Kırım açıklamalarını yorumladı

Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kırım açıklamalarını yorumladı. Putin, Erdoğan’ın bu konudaki görüşünün kendisi için çok önemli olmadığını söyledi.

Uluslararası Andrey Stenin Fotoğraf Yarışması ödülleri, Moskova’da verildi

Uluslararası Andrey Stenin Fotoğraf Yarışması ödülleri sahiplerini buldu.Rusya’nın başkenti Moskova’da Rossiya Segodnya Uluslararası Haber Ajansı'nın organize ettiği...

Moskova Metrosu’nun hangi sıklıkla dezenfekte edildiği açıklandı

Altyapı Müdürlüğü Başkanı Dmitry Doschatov tarafından, Moskova Metrosu'nun hangi sıklıkla dezenfekte edildiği açıkladı. Doschatov, Moskova Metrosu'nun iki saat arayla dezenfekte edildiğini bildirdi.

Perm | Rusya Şehirleri | Пермь

Perm (Пермь) Rusya Federasyonu'nda nüfusu 1 milyonu aşan Batı Ural'ların en büyük şehridir. Avrupa’nın en büyük dördüncü nehri olan Kama Nehri’nin kıyısına...