27 Eylül 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova’da, ek kısıtlama olmayacak

Moskova’da, ek kısıtlama olmayacak

Başkent yönetimi, Moskova’da pandemi nedeniyle ek kısıtlama olmayacağını, her türlü olumsuz senaryoya hazırlıklı olunduğu açıklandı.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, Moskova yönetiminin yeni koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasıyla bağlantılı olarak ek kısıtlayıcı önlemler getirmeyi planlamadığını belirtti.

“En kötüsüne hazırız”

Sobyanin, koronavirüsün yayılmasıyla mücadele için koordinasyon konseyi toplantısında bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasına yönelik her türlü olumsuz senaryoya hazırız ama umarım hiçbiri olmaz. Herhangi bir ek kısıtlayıcı önlem, sıhhi koruma önlemi planlamıyoruz ve alınan önlemlerin yeterli olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Moskova Belediye Başkanı Sobyanin

Önlemlere uyulmasını istedi

Belediye Başkanı Sobyanin koronavirüs ile mücadelede maske başka olmak üzere alınan önlemlere uyulması gerektiğinin altını çizdi. Sobyanin “Kurallara uyulmalıdır. Metrodaki maske rejiminin gerekliliklerine, ticarette, işletmelere, kuruluşlara, kurumlara uygulanan gerekliliklerine kesinlikle uyulmalıdır” diye konuştu.

Pandemi kontrol altında kalacak

Belediye Başkanı Sobyanin, koronavirüs enfeksiyonu ile ilgili durumun, önümüzdeki hafta ve aylarda başkentte gerekli tüm standartlara tabi olarak kontrol altında kalacağını belirterek  “Şu anda Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan gerekli tüm ilaçlar, gerekli teknolojiler Moskova’da faaliyet gösteriyor. Önümüzdeki haftalarda ve aylarda durumun yönetilebilir olacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Volgograd | Stalingrad | Rusya | Волгоград |

Volgograd (Волгоград), bir diğer adı ile Stalingrad , Rusya ’nın tarihinde çok önemli bir yere sahip şehirlerin başında geliyor.

“Büyük Bolgar” Orta Çağ Savaşları Festivali

Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nin bin yıllık tarihe sahip Bolgar şehrinde düzenlenen Uluslararası VII. "Büyük Bolgar" Orta Çağ...

Moskova’da motosiklet festivali

Rusya'nın başkenti Moskova'da sonbahar motosiklet festivali düzenlendi. Festivale katılan Rusya Yol Güvenliği Devlet Müfettişliği ekipleri Park Gorki'de hazırlanan güvenli alanda...

Rusya’da turizm gelirleri, 3 katına çıkacak

Rusya’da 10 yılda turizm gelirleri 3 katına çıkacak. Devletin bu sektörü destekleyeceği ve gerekli adımların atılacağı açıklandı.Rusya Federasyonu...