spot_img
-6.9 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemMoskova'nın vaka ve ölüm oranı, doğru orantılı

Moskova’nın vaka ve ölüm oranı, doğru orantılı

Rusya’nın başkent patoloğu, Moskova’nın vaka ve ölüm oranlarının doğru orantılı olduğunu açıkladı. Ölüm oranlarındaki azalmanın ana faktörünün vaka sayılarının azalması olarak ifade edildi.

Moskova Sağlık Departmanı patolojik anatomi baş uzmanı Oleg Zaryatyants, başkentte koronavirüsten hayatını kaybeden insanların sayısının Nisan-Mayıs aylarıyla karşılaştığında azaldığını belirtti.

Ana faktör; vaka sayısı

Oleg Zaryatyants “Pandeminin pik döneminde 50’den fazla bazen 70’ten fazla insan COVİD-19 nedeniyle hayatını kaybediyordu. Hastalarla ilgili istatistikler artık istikrarlı bir seviyede, dalgalanmaları minimum seviyede. Ölüm oranının azalmasındaki ana faktör, yeni vaka sayısındaki çok yönlü bir azalmadır” şeklinde açıklama yaptı.

 Zaryatyants, başkent doktorlarının koronavirüslü hastaların tedavisinde deneyim kazandıklarını,  buna bağlı olarak Moskova’da koronavirüs enfeksiyonu ile durumun  stabilize olduğunu belirtti.

Otopsi yapılma sebebi nedir?

Zayratyants, teşhis veya şüphesi olan kişilerin ölümlerinin yüzde 100’ünde otopsi yapıldığını vurguladı. Bunun, hangi kategorilerin daha fazla risk altında olduğunu ve hangi hastalıkların koronavirüslü hastalar için en büyük tehlikeyi oluşturduğunu anlamayı mümkün kıldığını sözlerine ekledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img