spot_img
-11.5 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemDermatovenerolog Kozlova, uzun sakalın faydalarını açıkladı

Dermatovenerolog Kozlova, uzun sakalın faydalarını açıkladı

Doktor-dermatovenerolog Tıp Bilimleri Adayı Natalya Kozlova, sakal uzatmanın insan sağlığını korumaya nasıl yardımcı olduğunu anlattı.

Kozlova bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Aslında kirli sakal ya da sakal sadece bir stil unsuru ya da moda değildir, aynı zamanda cilde faydalı olan özelliklere de sahiptir” ifadelerini kullandı.

Doktor, yüzünde sakal ve kirli sakal olmasının ciltteki doğal yağların korunmasına yardımcı olduğunu ve bunun da cildin nemli kalmasını sağladığını belirterek açıklamalarında “Yüzün derisindeki bir sakal ve diğer bitki örtüsü, cildi doğrudan ultraviyole radyasyona maruz kalmaktan güvenli bir şekilde korur ve bu, kansere karşı korunmanın mükemmel bir yoludur. Ayrıca yüzdeki tüyler alerjik reaksiyonları azaltıyor ve tahriş edici maddelerin direk dış ortamdan buruna girmesini engelleyen bir tür filtre görevi görüyor” diye konuştu.

Uzman, sakal uzatmanın yüzü soğuk havanın olumsuz etkilerinden korumaya ve cildi sıcak tutmaya yardımcı olduğunu söyledi ve “Yüz bitki örtüsü havayı filtreleyerek sağlıklı diş ve diş etlerinin korunmasına yardımcı olur. Ayrıca sakalın varlığı tıraş sıklığını azaltır ve bu da düzenli cilt travması, cilt tahrişi ve ardından tıraş sırasında kıl köklerinin iltihaplanması nedeniyle ortaya çıkan sivilceye karşı koruma sağlar” dedi.

Kozlova açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Hem kirli sakalın hem de sakalın temiz tutulmasının önemli olduğu unutulmamalıdır, aksi takdirde bazı cilt hastalıklarına yol açabilecek bakteriler için üreme alanı olacaktır. Ek olarak, bu stil unsuru izlenmeli ve bakılmalıdır.”

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img