25 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Tur ajansları, Türkiye'ye giden Rus turistlerin şikayetlerini açıkladı

Tur ajansları, Türkiye’ye giden Rus turistlerin şikayetlerini açıkladı

TourDom.ru seyahat servisi, tur ajansı temsilcilerinin Ağustos ayında Türkiye’deki tatil köylerinden dönen müşterilerinin izlenimlerinden bahsettiğini belirtti.

Servis tarafından yapılan açıklamada genelde geri dönen herkesin memnun kaldığı ve değişiklikleri neredeyse hiç hissetmedikleri belirtildi. 

Ancak şirketler, bazı şeylerin, örneğin her şeyden önce restoranlardaki yeni kuralların genel tabloyu bozduğunu belirtiyor.

Şu anda Türkiye’de tatil yapan Tula seyahat ajansı başkanı Regina Krımova bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Temelde restoranlarda aşçı yemeği koyuyor. Bu pek rahat değil. Örneğin ben zeytin alıyorum, farklı farklı almak istiyorum ama arkanda bir sürü insandan oluşan dura varken sadece bir tane isteyebiliyorsun. Bu çok küçük bir ayrıntı ama yine de kötü bir izlenim bırakıyor” diye konuştu.

Krımova, aynı zamanda otelde yeterli personelin bulunmadığını belirterek açıklamalarında ”17 Ağustos’ta geldik. İlk gün şok olduk, çünkü herkese yetecek kadar şezlong yoktu, böyle bir şeyi uzun zamandır görmemiştik. Şimdi daha fazla şezlong olmaya başladı ve görsel olarak sahilde sosyal mesafenin tüm normları gözlemleniyor” ifadelerini kullandı.

Başka bir şirketin bir çalışanı, turistlerin üç saat boyunca yerleştirilmediğini ve ardından dağınık ve temiz olmayan bir oda verildiğini söyledi ve açıklamalarında “Sonra her şey çözüldü, güzel bir odaya yerleştirildik ve bize ücretsiz bir tur teklif ettiler” dedi.

Moskova tur ajansı müdürü Natalya Kotelnikova, açık büfe ile bağlantılı olarak Türk tatilinde yaşanan ana değişime dikkat çekti ve “Kuyruklar var, ancak insanlar bir şekilde adapte oldu veya restoranın açılışına ya da tam tersi kapanışa yakın gelmeye başladılar. Otellerde, özellikle restoranlarda her şey sterildi. Çatal ve kaşıklar ayrı ayrı küçük poşetlerin içinde veriliyor” ifadelerini kullandı.

Tır ajansları, birçok turistin sıcakta maskeler ve yüz siperleri içinde yürümek zorunda kalan personel için çok üzüldüklerini söylediğini bildirdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Kaza yapan Rus turist, hayatını kaybetti

Otostopla bindiği otomobil kaza yapan Rus turist, hayatını kaybetti.Antalya'nın Alanya ilçesinde otostopla bindikleri otomobilin kaza yapması sonucu,...

Çelyabinsk | Chelyabinsk | Rusya Şehirleri | Челябинск

Çelyabinsk | Chelyabinsk ,  Rusya Federasyonu'nun en büyük sanayi, ekonomi, kültür ve iş merkezlerinden birisi ve Rusya’nın nüfus bakımından en büyük yedinci...

Yevgeny Chizhov, Yasnaya Polyana Edebiyat Ödülü kazandı

Yazar Yevgeny Chizhov, bir bit pazarının sakinlerini konu alan Cennet Koleksiyoncusu romanıyla Çağdaş Rus Düzyazısı'nda Yasnaya Polyana Edebiyat Ödülü kazandı. Ödül töreni...

Bochkarev, koronavirüs aşısı olacak

Moskova İnşaat Departmanı Başkanı Andrey  Bochkarev, koronavirüs aşısı olacağını açıkladı. Başkan, departman çalışanlarına aşı olmaları çağrısında bulundu.