spot_img
-5.8 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemKamu çalışanları maaşlarının en yüksek olduğu bölgeler açıklandı

Kamu çalışanları maaşlarının en yüksek olduğu bölgeler açıklandı

“Avito Rabota” analitik merkezinin araştırmasına göre, Rusya Federasyonu’ndaki devlet çalışanlarının en yüksek maaş aldığı şehirlerin Moskova ve St.Petersburg olduğunu en az maaş aldığı şehirlerin Saratov ve Ulyanovsk olduğunu belirtti.

Araştırmaya göre, kamu hizmetindeki boşluk sayısı 2020 yılının ikinci çeyreğinde yüzde 20 artarken yıllık bazda yüzde 43 arttı. Aynı zamanda ülkedeki iş ilanlarının toplam sayısı bu yılın ikinci çeyreğinde sadece yüzde 6 arttı, ancak geçen yıla göre yüzde 4 daha az kaldı.

Kamu hizmetindeki iş ilanlarının çoğu Moskova, St. Petersburg, Kazan, Rostov-na-Donu ve Yekaterinburg’da bulunuyor. Bununla birlikte sayıları en hızlı Omsk (yılda artı yüzde 450), Yekaterinburg (artı yüzde 125), Barnaul ve Tolyatti’de (her biri artı yüzde 100) arttı.

Araştırmacılar, kamu hizmetindeki ortalama maaşın 35 bin ruble olduğunu bildirdi. Bu bir çeyrekte yüzde 2 ve yıl içinde yüzde 9 büyüdü. Tüm meslekler için ortalama maaş 41 bin 500 ruble olurken, bir çeyrekte yüzde 7 ve yıl için içinde 10 arttı. 

En yüksek ortalama maaşlar Moskova’daki memurlara ödenirken (50 bin ruble), aynı zamanda St. Petersburg’daki (41 bin 500) ruble ve Barnaul’daki (40 bin ruble) memurlara ödeniyor. En az ortalama maaş ise Voronej (24 bin 200 ruble), Saratov (23 bin 900 ruble) ve Ulyanovsk’ta (23 bin 800 ruble) veriliyor.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img