spot_img
-9.3 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemMinsk, Rusya sınırının operasyonel kapsamını güçlendirecek

Minsk, Rusya sınırının operasyonel kapsamını güçlendirecek

Belarus Güvenlik Konseyi’nin Devlet Sekreteri Andrey Ravkov, Belarus Sınır Komitesinin devlet sınırının operasyonel kapsamını güçlendireceğini belirtti.

Ravkov konu hakkında yaptığı açıklamada, “Durum araştırmasının bir parçası olarak Rusya Federasyonu ile olan sınır ve yeşil sınır da dahil olmak üzere, devlet sınırını geçen kişilerin takibi önemli ölçüde güçlendirilecektir” ifadelerini kullandı.

Devlet Sınır Komitesinin resmi temsilcisi Anton Bıkovskiy, ülke sınırlarında dikkatin nasıl artacağını açıkladı. Bıkovskiy, “Sınır hizmet organları, görevlerini ülkedeki yöneticilerin belirlediği plan ve kararlar doğrultusunda yerine getirecekler. Şu anda gerçekleştirilmesi gereken gerekli önlemler halihazırda uygulanmaya başladı” diye konuştu.

Belarus Güvenlik Konseyi’nin Devlet Sekreteri, konunun Rusya ile olan sınırın kapatılması anlamına gelip gelmediği sorusunu cevapladı. Devlet Sekreteri, “Bunun herhangi bir şekilde Belarus’un sınır güvenliğini tehdit eden şeylere karşı engel oluşturması olarak yorumlanabilir” dedi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img