spot_img
19.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRospotrebnadzor'dan yeni grip virüsü türleri uyarısı

Rospotrebnadzor’dan yeni grip virüsü türleri uyarısı

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor) Başkanı Anna Popova, bu sezon Rusya’ya yeni grip virüslerinin geleceğini, önceki yıllarda vatandaşların onlara karşı aşılanmadığını söyledi.

Popova ülkedeki sıhhi ve epidemiyolojik durumla ilgili bir toplantıda yaptığı açıklamada, “Bu, bir kez daha grip aşılamasının önemini vurgulamaktadır.” ifadelerini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, bölgelere influenza aşısı tedarikinin 31 Ağustos’ta başlayacağını ifade ederek, “Mevcut durumu dikkate alarak, nüfusun en az yüzde 60’ının bu yıl grip aşılarıyla kaplanması gerektiği anlaşılıyor. Risk altındakilerin bu oranı yaklaşık yüzde 75 olmalı” açıklamasında bulunmuştu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise influenzaya karşı aşılamanın gönüllü kalması gerektiğini vurgulayarak, bu seçim aynı zamanda “her insanın kendi sağlığı ve sevdiklerinin sağlığı için muazzam bir sorumluluktur.” açıklamasında bulunmuştu. Putin, “Daha da önemlisi, adı verilen, anlaşılabilir, anlaşılır eğitim, açıklayıcı çalışmadır.” diyerek, bunun her düzey hükümet için ortak bir görev olduğunu kaydetmişti.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img
spot_img