spot_img
-3.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemMoskova koronavirüs nedeniyle kapıları kapatır mı? Sobyanin konuştu...

Moskova koronavirüs nedeniyle kapıları kapatır mı? Sobyanin konuştu…

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, Moskova’yı kapalı bir şehir yapmanın imkansız olduğunu belirtti. 

Belediye Başkanı Sobyanin, “Diğer Rus bölgelerinden gelen vatandaşların koronavirüsü başkente getirip getiremeyecekleri” şehir yönetiminin böyle bir korkusu olmadığını kaydederek, “Moskova hala ülkenin en büyük ulaşım merkezi, soru sadece turistlerle ilgili değil. Milyonlarca insan buraya çalışmaya, iş gezilerine ve benzeri yerlere geliyor” diye konuştu. 

Belediye Başkanı, şu anda Rusya vatandaşlarının ülke çapında daha fazla seyahat etmeye başladığını vurguladı, bunun da yerli turizm işinin güçlenmesi ve yeteneklerini değerlendirmesi için iyi bir şans olduğuna dikkat çekti.

Hatırlanacağı üzere daha önce Sobyanin daha önce başkentteki salgın sırasında insani bir felaket ve paniğin önlenmesinin mümkün olduğunu da ifade ederek, “Yönetim zaman içinde gerekli önlemleri aldılar ve bu da sağlık hizmetleri üzerindeki yükü önemli ölçüde azalttı ve COVID-19’dan ölüm oranını önemli ölçüde azalttı.” dedi.

Rusya’da toplamda pandemi sırasında yaklaşık 759 bin koronavirüs enfeksiyonu vakası tespit edildi, 12,123 kişi öldü, 539 binden fazla iyileşti. Kayıtlı vakaların üçte biri (232 bin) Moskova’da ve 169 binden fazla hasta iyileşti.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img