27 Eylül 2021
Ana Sayfa Yerel Pobeda, iç hat uçuşlarda bilet fiyatlarını düşürdü

Pobeda, iç hat uçuşlarda bilet fiyatlarını düşürdü

Rusya’da Aeroflot’a bağlı düşük maliyetli havayolu şirketi Pobeda, iç hat uçuşları için uçak bileti maliyetlerini ortalama yüzde 30 oranında düşürdüğünü duyurdu.

Pobeda Basın Sözcüsü Elena Selivanova, şirketin iç hatlarda sunduğu indirimli biletlerin 19 Eylül tarihine kadar geçerli olduğunu belirtirken, Pobeda’nın aynı zamanda Moskova – St. Petersburg, Moskova – Kaliningrad, Moskova – Ufa ile birlikte bazı iç hat destinasyonlarına 999 rubleden başlayan fiyatlarla 100 bin bilet satışına başladığını da sözlerine ekledi.

Daha önce Pobeda Başkanı Andrey Kalymkov, uçak bileti fiyatını yüzde 7 azaltmak için yolcuların hastalanması durumunda zorunlu olan sağlık sigortası kesintilerinin iptal edilmesini önermişti.

Pobeda Havayolları, Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (IFRS) kapsamında yılın ilk yarısındaki karının 2,5 milyar ruble olduğunu açıklamıştı.

Aeroflot’un paylaştığı mali rapora göre, geçtiğimiz yılın aynı dönemini kayıpla kapatan Pobeda, bu yılın ilk 6 ayındaki gelirini 2,2 kat artırarak 28,28 milyar rubleye yükseltirken, işletme giderlerini de yüzde 65,1 artırarak 23,41 milyar rubleye yükseltti.

Andrey Kalmykov, ağustos ayı ortalarında yaptığı açıklamada, 15 Nisan- 21 Haziran 2021 tarihleri ​​arasında Türkiye uçuşlarının yasaklanması kararının Pobeda Havayolları’nda meydana getirdiği zararın en az 1 milyar ruble olduğunu söylemişti.

Düşük maliyetli havayolu şirketi, aynı zamanda eylül ayının sonundan itibaren Mısır’a uçak seferleri düzenlemeyi planlıyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus şirketlerinin yarısı, pandemi sırasında maliyetlerini düşürmek zorunda kaldı

Rusya’da faaliyet gösteren Raiffeisenbank ve B2B International Analitik Ajansı tarafından yıllık geliri 538 milyonu aşan 200'den fazla Rus şirketi arasında yapılan bir...

Rusya’daki zengin ailelerin oranında düşüş kaydedildi

Rusya Federal İstatistik Servisi (Rosstat) ülkede mali açıdan zengin ailelerin sayısının pandeminin başlangıcından bu yana yüzde 39 düşerek 657 bin daha az...

Putin’den iktidardaki Birleşik Rusya partisine yoksulluk uyarısı

Son Devlet Duması seçimlerinde yeniden anayasal çoğunluğu elde eden Birleşik Rusya Partisi temsilcileriyle düzenlenen toplantıda konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, partiyi...

Nabiullina, konut fiyatlarındaki artışın daha yüksek maliyetle kredi çekilmesine neden olduğunu söyledi

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, salgının başlangıcından bu yana ülkedeki konut fiyatlarının metrekare başına ortalama yüzde 39 oranlarında yükseldiğini açıkladı.