29 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Üçüncü Rus aşısının klinik deneyleri,olumlu yönde ilerliyor

Üçüncü Rus aşısının klinik deneyleri,olumlu yönde ilerliyor

Rusya Bilimler Akademisi Başkanı Sergeyev “Üçüncü Rus aşısının klinik deneyleri iyi yönde ilerliyor. Herhangi bir yan etkiye rastlamadık” dedi.

Rusya Bilimler Akademisi Başkanı Aleksandr Sergeyev, Rusya Bilimler Akademisi Çumakov İmmünobiyolojik İlaç Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nde koronavirüse karşı oluşturulan üçüncü Rus aşısının klinik denemelerine katılanlarda, herhangi bir yan etkinin gözlemlenmediğini belirtti.

“Yan etki olmadı”

Sergeyev yaptığı açıklamada “Bu aşının ilk klinik denemeleri bir hafta önce Novosibirsk’te başladı. Ve şimdiye kadar neredeyse hiç istenmeyen fenomen olmadığına dair çok cesaret verici tepkiler var. Herhangi bir yan etkinin olmadığı konusunda çok cesaret verici tepkiler var” ifadelerine yer verdi.

İlk aşama; Normal

Rusya Bilimler Akademisi Başkanı, gönüllülerde yüksek ateşe bile rastlanılmadığını (37-38 derece) belirterek açıklamalarında “Aşı araştırmasının ilk aşaması ‘normal’ ilerliyor. Ancak antikorların gerekli titrede görünmesi gerekiyor. Bunu bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da , Intercharm 2020 Fuarı

)Rusya'nın başkenti Moskova'daki Crocus Expo Sergi Merkezi'nde, Intercharm 2020 Profesyonel güzellik ve kozmetik ürünleri fuarı açıldı.

Mişustin’e göre dünyayı bekleyen zorluklar

Rusya Başbakanı Mişustin, yakında gelecekte dünyayı bekleyen zorlukları açıkladı. Mişustin’e göre bu zorlukların başında ekonomik kalkınma yer aldı.Rusya...

Sberbank, MB’nin pandemi politikasını övdü

MB’nin pandemi politikası, Sberbank Genel Müdür Gref tarafınan övüldü. Gref, Merkez Bankası’nın (MB) pandemi krizine, hızlı ve zamanında yanıt verdiğini açıkladı.

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması

Moskova’da kent yönetiminden, uzaktan eğitim açıklaması geldi. 6 ila 11 sınıflardaki öğrencilerinin uzaktan eğitime devam edeceği belirtildi.Moskova...