23 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Rusya'da market alışverişi en pahalı olan iller açıklandı.

Rusya’da market alışverişi en pahalı olan iller açıklandı.

Rusya’da market alışverişi en pahalı olan iller sıralamasında , St. Petersburg birinci, Moskova dördüncü sırada yer aldı.  En büyük 10 şehirin ortalam market alışverişinin 467 ruble olduğu açıklandı.

Rusya’da yapılan bir araştırmada marketlerdeki ürünlerin en pahalı olduğu kentler belirlendi.

Mali veri operatörü Taxcom tarafından yapılan çalışmada, Ağustos ayında St. Petersburg’da ortalama market alışverişi fiyatının, Moskova’dakinden yüzde 12.8 yüksek olduğu saptandı..

Bu yıl Ağustos ayında, St. Petersburg marketlerindeki ortalama alışverişin fiyatı 619 ruble, Moskova’da ise bu tutarın 540 ruble olduğu ifade edildi.  Geçen yıl bu rakamlar ise St. Petersburg 566 ruble ve Moskova 530 ruble idi.

Nizhny Novgorod ikinci, Omsk üçüncü pahalı şehirler

Ağustos 2020’de Rusya’nın iki şehrinde daha market fiyatlarının Moskova’dan daha yüksek olduğu tespit edildi. Bu şehirler ise Nizhny Novgorod 550 ruble ve Omsk 543 ruble olarak kayıtlara geçti.

Fiyatları en çok artan şehirler

Fiyatları en çok artan şehirler arasında St. Petersburg yüzde9.36 ile zirvede yer alırken sırayı Nizhniy Novgorod  yüzde 8.91  ve Yekaterinburg  yüzde 6.74  takip etti. Moskova’da yıllık ortalama market alışverişi fiyatı yüzde 1.9 arttı.

En düşük market fiyatı ise Chelyabinsk’te 325 rubleyle kaydedildi

Samara, Kazan, Rostov ve Novosibirsk şehirlerinde dahil olduğu  en büyük 10 şehrin marketlerindeki ortalama alışveriş fiyatı 467 ruble olarak açıklandı

EN ÇOK OKUNANLAR

Putin, Erdoğan’ın Kırım açıklamalarını yorumladı

Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kırım açıklamalarını yorumladı. Putin, Erdoğan’ın bu konudaki görüşünün kendisi için çok önemli olmadığını söyledi.

Uluslararası Andrey Stenin Fotoğraf Yarışması ödülleri, Moskova’da verildi

Uluslararası Andrey Stenin Fotoğraf Yarışması ödülleri sahiplerini buldu.Rusya’nın başkenti Moskova’da Rossiya Segodnya Uluslararası Haber Ajansı'nın organize ettiği...

Moskova Metrosu’nun hangi sıklıkla dezenfekte edildiği açıklandı

Altyapı Müdürlüğü Başkanı Dmitry Doschatov tarafından, Moskova Metrosu'nun hangi sıklıkla dezenfekte edildiği açıkladı. Doschatov, Moskova Metrosu'nun iki saat arayla dezenfekte edildiğini bildirdi.

Perm | Rusya Şehirleri | Пермь

Perm (Пермь) Rusya Federasyonu'nda nüfusu 1 milyonu aşan Batı Ural'ların en büyük şehridir. Avrupa’nın en büyük dördüncü nehri olan Kama Nehri’nin kıyısına...