25 Eylül 2020
Ana Sayfa Spor Rusya milli takımı ‘Ekim maçları seyircili olsun’

Rusya milli takımı ‘Ekim maçları seyircili olsun’

RFF Genel Müdürü Alexander Alaev, Rusya milli takımı için ‘Ekim maçları seyircili olsun’ talebinde bulunacaklarını bildirdi.

RFF Genel Müdürü Alexander Alaev RIA Novosti’ye verdiği demeçte, Rus milli takımının Ekim ayındaki maçlarının seyircili oynanmasını istediğini belirtti.

“Evimizde taraftarımızı istiyoruz”

Alaev” Taraftarlarımızın milli takımın başarısında büyük bir rol oynadığını söyleyebilirim, bu tartışılmaz bir gerçek. Takımın herhangi bir futbolcusuna sorun, onlarda benim söylediğimle aynı fikirdeler. Evimizde oynadığımız maçlarda taraftarın olmasını istiyoruz. Taraftarlar olduğu zaman atmosfer bambaşka oluyor”  şeklinde açıklama yaptı.

Kapasite yüzde 50

Tribünlerin açılışı konusunda UEFA ile sürekli iletişim halinde olduklarını belirten Alaev “İlk seyircili maç 24 Eylül’de Bayern Münih ve Sevilla arasında oynanacak olan Süper Kupa karşılaşması olacak. UEFA her şeyin nasıl işleyeceğini görmek istiyor. UEFA’da taraftarların bir an önce stadlara geri gelmesini istiyor.UEFA, taraftarların yüzde 50’ye varan kısmının stadyumlara girmesine izin verilmesi kararımızı dikkatle inceliyor. Bu yüzden Rus milli takımının Ekim maçlarının seyircili oynanacağını umuyorum. Ancak, birçok kez söylediğim gibi UEFA ailesinin bir parçası olmaya devam edeceğiz ve Avrupalı meslektaşlarımızın tavsiyelerine göre hareket edeceğiz.”

Macaristan ve Türkiye maçları

Rusya Perşembe günü Moskova’da Sırbistan milli takımını UEFA Ulusal Ligi’nin açılış maçında 3:1 mağlup etmişti. UEFA’ın kararıyla maç, koronavirüs salgını nedeniyle boş tribünler önünde oynanmıştı. Ekim ayında Rusya milli takımı, 14 Ekim’de Macaristan, 11 Ekim’de Türkiye’yi  konuk edecek.

EN ÇOK OKUNANLAR

Putin’den ABD’ye, siber güvenlik mesajı: Birlikte çalışalım

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'ye siber güvenlik mesajı verdi. Putin, ABD'ye siber güvenlik konusunda birlikte çalışmayı önerdi.

Moskova’da 49 market, maske cezasından kapatıldı

Rusya’nın başkenti Moskova’da 49 market maske cezasından kapatıldı.RIA Novosti’nin haberine göre,  Moskova’da maske  kuralına uymayan 6 market önceki...

Ruble, dolar ve euro karşısında değer kazandı

Rusya resmi para pirimi ruble, dolar ve euro karşısında bugün değer kazandı. Euro  89.69 ruble’ye gerilerken, dolar değer kaybederek 76.85 ruble oldu.

Peskov “Lukaşenko’yu tanımamak uluslararası hukuka aykırıdır”

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov "Belarus Cumurbaşkanı Lukaşenko'nun meşruiyetinin tanınmamak,uluslararası hukuka aykırıdır" açıklamasını yaptı.Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov,...