spot_img
3.1 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaEkonomiRusya’daki yeni konut arzında büyük artış yaşanıyor

Rusya’daki yeni konut arzında büyük artış yaşanıyor

Rusya’da faaliyet gösteren gayrimenkul danışmanlık şirketi Etazhi tarafından yapılan açıklamada, konut piyasalarında satılık yeni daire arzının geçen yılın ocak ayına kıyasla yüzde 30 artış gösterdiği bildirildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, Rusya’da yeni konut piyasasındaki arzın Mart 2022’den bu yana istikrarlı bir artış gösterdiğine dikkat çekilirken, bunun hem pandemi sonrası yüksek konut üretim hacimleri hem de nispeten kısıtlı talepten kaynaklandığının altı çizildi.

Uzmanlara göre 2023 yılında da benzer bir eğilimin devam etmesi beklenirken, inşaat halindeki tüm konut projelerinin yaklaşık üçte birinin henüz satışa sunulmadığına, bu nedenle de sıfır konut arzının artış göstereceğine vurgu yapılıyor.

Etazhi uzmanları, buna rağmen konut piyasası için arzdaki bu artışın olumlu bir eğilim olduğuna inanırken, açıklamada, “Önemli olan, bunun uzun vadeli bir trend olması gerektiğidir. Bu durum piyasada rekabet yaratmakta ve konut amaçlı gayrimenkullerde daha fazla fiyat artışını engellemeye yardımcı olmaktadır” denildi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img