spot_img
-6.8 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemBiden'ın enerji politikası Rusya'nın gelirlerini artırdı

Biden’ın enerji politikası Rusya’nın gelirlerini artırdı

The Washington Times gazetesi, ABD Başkanı Joe Biden’ın uyguladığı enerji politikasının Moskova’nın işine geldiğini yazdı.

ABD’nin tüm yaptırım baskısına rağmen Rusya’nın 2022’de petrol, kömür ve doğalgaz satışından elde ettiği gelirleri artırmayı başardığı, kazancının 2021 sonuçlarının da üstünde olduğunun altını çizen gazete, Biden’ın enerji alanındaki hatasının ABD’nin Avrupa Birliği’nden daha önce Rus enerji kaynaklarının ithalatına getirdiği yasak olduğuna dikkat çekti.

Bu yaptırım kararını veren Washington’un kendi üretimini geliştirmeye başlamadığı, düşüş arz nedeniyle de dünya enerji piyasasındaki fiyatları etkilediğini vurgulayan Washington Times, Rusya’nın gelirini artırmasının, yaptırım kararı alırken ABD’nin enerji üretimini artırmayı düşünemeyen ve dar görüşlü bir politika izleyen Biden sayesinde gerçekleştiğinin altını çizdi.

 Putin, 2022’in Rus gaz şirketleri için karlı geçtiğini bildirdi

Geçtiğimiz günlerde konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batı yaptırımları nedeniyle geçtiğimiz yıl küresel gaz fiyatlarının arttığını hatırlatırken, bu nedenle Rus petrol ve gaz şirketlerinin iyi kar elde etmeyi başardığını söylemişti.

Hükümet üyeleriyle gerçekleştirilen ekonomi konulu toplantıda konuşan Putin, Rusya’nın doğalgaz üretiminin yüzde 11,8 azaldığını kaydederken, “Batılı ülkelerin eylemleri ve bunun sonucunda Rus gaz üreticilerinin faaliyetlerini azaltması nedeniyle küresel gaz fiyatlarının önemli ölçüde arttığı geçtiğimiz son iki yılda ihracatçılarımız iyi karlar elde etti” diye konuştu.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img