spot_img
-5 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelMoskova’yı yeni haftada nasıl bir hava bekliyor?

Moskova’yı yeni haftada nasıl bir hava bekliyor?

Moskova Meteoroloji Dairesi Uzmanı Tatyana Pozdnyakova, başkent Moskova’yı önümüzdeki hafta itibariyle nasıl bir havanın beklediğini açıkladı.

Önümüzdeki hafta başkentin hava sıcaklıklarında yeni rekor kırabileceğine değinen Pozdnyakova, özellikle 19 Ocak Perşembe günü Moskova’daki hava sıcaklığının  mevsim normallerinin çok üzerinde olacağı konusunda uyardı.

Uzman, perşembe günü pratik olarak sıcaklık rekorunu kıracak olan hava sıcaklıklarının sıfırın üstünde artı 6 dereceyi geçebileceğini vurgularken, bu sonuçların en son 2007’de gözlemlendiğini kaydetti.

16 Ocak Pazartesi günü sıfırın altında eksi 2 derecenin beklendiği Moskova’da, aynı zamanda kar yağışı tahmin ediliyor.

17 Ocak Salı günü gündüz hava sıcaklıklarının eksi 1 derece seviyesinde seyredeceği öngörülürken, gece hava sıcaklıklarının ise sıfır dereceye düşebileceği açıklandı.

18 Ocak Çarşamba günü ise gündüz hava sıcaklıklarının sıfırın üstünde artı 3 dereceye ulaşabileceği, gece ise sıfır derece olacağı belirtildi.

19 Ocak Perşembe günü artı 3 ila 5 derece gündüz hava sıcaklıkları beklenirken, gün içerisinde yağmur yağacağı tahmin ediliyor.

20 Ocak Cuma günü ise Moskova’da gündüz hava sıcaklıkları artı 3 derece civarında olacak. Yağış beklenen başkentte gece hava sıcaklıkları ise sıfırın altında eksi 2 dereceye ulaşabilecek.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img