spot_img
-5 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaEkonomiHusnullin, 2022 yılı inşaat hacimlerindeki artışı açıkladı

Husnullin, 2022 yılı inşaat hacimlerindeki artışı açıkladı

İnşaattan sorumlu Rusya Başbakan Yardımcısı Marat Husnullin, ülkede 202 yılının tamamında kaydedilen inşaat hacmindeki büyümenin yüzde 6 olduğunu söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in katılımıyla gerçekleştirilen hükümet toplantısında konuşan Husnullin, özellikle 2022 yılının son 11 ayında artan hacimlerin yüzde 9’lara ulaştığına vurgu yaparken, “Hep birlikte bu yılki inşaat hacimlerindeki artışın geçen yıla kıyasla yüzde 6’nın altında olmadığını gördük. Son 11 ve 12 ay için yüzde 8-9’luk bir artış söz konusu” ifadelerini kullandı.

Husnullin, 2022 yılı sonu itibariyle ülkede 101 milyon metrekare civarında konut inşaatı yapıldığına dikkat çekerken, bu rakamların Sovyetler Birliği de dahil olmak üzere tarihteki en yüksek inşaat hacmi olduğunun altını çizdi.

Başbakan Yardımcısı, doğalgaz döşeme programı, kamu hizmeti altyapısı geliştirme ve Uzak Doğu ile Rusya’ya katılan yeni bölgelere yönelik özel programların inşaat sektörünü canlandırdığına dikkat çekerken, yaptırımlara rağmen 2022 sonuçlarının diğer yılları geride bıraktığını sözlerine ekledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img