spot_img
-5 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRusların Kıbrıs'ta gayrimenkul talebi yükselişte

Rusların Kıbrıs’ta gayrimenkul talebi yükselişte

Rusya’da faaliyet gösteren emlak danışmanlık şirketi Skolkovo Realty analistlerinin istatistiksel verilerine göre, Ocak-Kasım 2022 döneminde Rusların Kıbrıs’ta mülk satın alma talebi 2021’in aynı dönemine kıyasla yüzde 14,67 oranında artış gösterdi.

Uzmanlar, geçen yılın 11 ayında gözlemlenen artışa rağmen genel olarak 2021 yılına kıyasla taleplerin düştüğüne dikkat çekerken, şirket açıklamasında, “Gözlemlenen büyümeye rağmen, bu yılın kasım ayı sonunda Kıbrıs’ta mülk satın alma talebi ekim ayına göre yüzde 31,3 daha düşük olmuş, bundan önceki iki ay ise üst üste talep artışı yaşanmıştır” denildi.

Kasım ayında Rusların Kıbrıs’ta konut taleplerinin sayısı geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 36,39 oranında düşerken, aynı zamanda Kasım 2022’deki taleplerin 2020’nin aynı ayına göre 1,5 kat daha yüksek olduğunu vurgulayan uzmanlar, talep dinamiklerindeki en önemli kriterin işlem bütçesi olduğunu, Kıbrıs’ta alıcıların yüzde 68,9’unun konut seçerken bu faktörü göz önüne aldığını söyledi.

12 Aralık’ta TASS haber ajansı, uluslararası emlak şirketi Tranio’nun bir araştırmasına atıfta bulunarak, Kıbrıs’ın Ruslar için denizaşırı emlak yatırımı yapabilecekleri en popüler ilk on ülke arasında yer aldığını bildirmişti.

Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Gürcistan Rusların yabancı ülkelerde gayrimenkul yatırımlarında lider olduğu kaydedilirken, İspanya, Yunanistan, Tayland, Karadağ, Fransa ve Endonezya da ilk 10’a girmeyi başardı. 

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img