spot_img
-5 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemKremlin, Fransa’nın Ukrayna'ya yeni silah tedariki kararını değerlendirdi

Kremlin, Fransa’nın Ukrayna’ya yeni silah tedariki kararını değerlendirdi

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Ukrayna’ya zırhlı piyade araçlarıyla birlikte AMX-10RC tekerlekli tank tedarik kararını değerlendirdi.

Gazetecilerle düzenlediği günlük basın toplantısında açıklamalarda bulunan Peskov, Ukrayna’ya silah tedarikleri konusunda yalnızca Fransa’nın kararına odaklanmanın mantıklı olmadığını söylerken, “Kolektif Batı, Kuzey Atlantik İttifakı ve ABD’nin şimdiden Ukrayna’ya silah tedarik ederek on milyarlarca dolar pompaladığını biliyoruz. Burada Fransa’nın aldığı karar kimseyi şaşırtmamalı” diye konuştu.

Batı’nın Ukrayna’ya silah tedarikinin temelde hiçbir şeyi değiştiremeyeceğinin altını çizen Peskov, tedariklerin Rusya’nın özel harekatındaki hedeflerine ulaşma sürecini kesintiye uğratamayacağını söyledi.

Yeni silah tedariklerinin de bölgedeki durumu değiştirmeyeceğine değinen Kremlin Sözcüsü, “Daha önce de söylediğimiz gibi her silah tedariki, Ukrayna halkının acısını daha da derinleştirecek, acıları uzatacaktır. Ancak prensipte hiçbir şeyi çözemeyecek olan bu teslimatlar, askeri harekatın hedeflerine ulaşma sürecini de aksatamayacaktır” ifadelerini kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Macron ile temaslarını sürdürdüğünü, ancak şimdi bu diyalogda bir duraklama süreci yaşandığını bildiren Peskov, daha önce iki lider arasındaki yakın temasların yararlı olduğunu da sözlerine ekledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img