spot_img
-8.5 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaEkonomiRus turizm sektörüne devlet desteği yeniden gözden geçirilebilir

Rus turizm sektörüne devlet desteği yeniden gözden geçirilebilir

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Maksim Reshetnikov, Rusya Federal Turizm Ajansı’nın (Rosturizm) sorumluluklarını devralan bakanlığın turizm sektöründeki küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ) destek kriterlerini bölgesel özellikleri dikkate alarak güncelleyeceğini söyledi.

Yakutistan ziyareti sırasında küçük ve orta ölçekli işletmelerin temsilcileriyle bir araya gelen Reshetnikov, turizmde büyüme hızı açısından Uzak Doğu’nun lider bölgeler olduğunun altını çizerken, hükümetin bölgede turizmin gelişmesine özel önem verdiğini vurguladı.

Bakan, girişimcilerin bakanlığa başvurarak Yakutya ve Uzak Doğu’nun coğrafi ve iklimsel koşullarını dikkate alınmasını ve turizm işletmeleri için federal sübvansiyonların dağıtımına ilişkin kriterleri gözden geçirilmesini önerdiğini belirtirken, “Biz de bu önerileri dikkate alarak hareket edeceğiz. Bu bölgenin geliştirilmesi için uygulanmakta olan önlemler arasında KOBİ’ler için yüzde 2,5 ila 4 oranlarıyla uygun koşullara sahip krediler ve öncelikli kalkınma bölgelerinin oluşturulması yer alıyor. Aynı zamanda büyük altyapı yatırım projelerinin sübvanse edilmesi ve kredilerin yeniden yapılandırılması yer alıyor” ifadelerini kullandı.

Turizmin gelişmesi için bölgelerdeki otel sayısının önemli rol oynadığına dikkat çeken Reshetnikov, oda sayılarını hızla artırmanın gerektiğini, bu nedenle bakanlığın desteklerini bölgenin özelliklerine göre güncelleyebileceğini sözlerine ekledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img