spot_img
-8.5 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaEkonomiH&M Rusya'daki mağazalarının yüzde 80'ini kapattı

H&M Rusya’daki mağazalarının yüzde 80’ini kapattı

Bu yılın mart ayında Rusya’daki faaliyetlerini askıya alan Stockholm merkezli uluslararası perakende giyim firması Hennes & Mauritz (H&M), Rusya’da yaklaşık 150 mağazasından 110’undan fazlasını kapattığını duyurdu.

Şirketin basın servisi tarafından yer alan açıklamada, H&M’in başkent Moskova’da Tverskaya Caddesi’ndeki amiral mağazasının 30 Kasım’da kapanacağı vurgulanırken, mesajda, “Şu anda Rusya’daki 146 H&M mağazasından 114’ü kapalıdır. Tverskaya Caddesi’ndeki amiral mağazamız ise 30 Kasım’da kapanacaktır” ifadelerine yer verildi.

Avrupa’nın en büyük giyim ve aksesuar perakende zinciri H&M, 2009’dan beri faaliyet gösterdiği Rusya’daki faaliyetlerini kademeli olarak durdurma kararını daha önce açıklamıştı.

Şirket, bu süreç kapsamında kalan malları satmak için bir süreliğine mağazaları açma kararı alırken, Şirket için yaklaşmakta olan kapanma kararından dolayı zararının 192 milyon dolar olacağı tahmin edilirken, 28 Temmuz’da İsveçli H&M zincirinin Rusya’da yaklaşık 170 mağaza ve 210 milyon dolar değerinde envanterini satışa çıkardığı belirtilmişti.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img