spot_img
-6.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemZakharova: Türkiye'nin Suriye'deki kara harekatı bölgedeki gerilimi artırır

Zakharova: Türkiye’nin Suriye’deki kara harekatı bölgedeki gerilimi artırır

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova, Rusya’nın Türkiye’nin Suriye topraklarına yönelik kara harekatının bölgede gerginliğe yol açacağına inandığını söyledi.

Dışişlerinde gazetecilerin katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Zakharova, Moskova’nın, sınır bölgelerindeki tüm güvenlik sorunlarını çözmenin en iyi yolunun Türk ve Suriye makamları arasında doğrudan bir diyalogdan geçtiği gerçeğinden hareket ettiğini vurgularken, “Suriye konusunda Türk tarafıyla yakın temaslarımızı sürdürüyoruz. Türkiye’nin ulusal güvenliğine yönelik tehditler konusundaki endişelerini çok iyi anlıyor, ancak aynı zamanda Suriye topraklarına yapılacak bir kara harekatının bölgedeki gerilimi yalnızca artıracağına inanıyoruz. Bize göre bu, bölgede terör eylemlerinin artmasına da neden olacaktır” diye konuştu.

Zakharova, konuşmasında, Rusya’nın sınır bölgelerindeki tüm güvenlik sorunlarını çözmenin en iyi yolunun Türk ve Suriye makamlarının bir araya gelerek doğrudan diyalog kurması olduğuna inandığını ekledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img