spot_img
-8.5 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRusya'da "Güney Akım" doğal gaz hattına yönelik terör eylemi engellendi

Rusya’da “Güney Akım” doğal gaz hattına yönelik terör eylemi engellendi

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB), Türkiye ile Avrupa’ya gaz sağlayan “Güney Akım” doğal gaz boru hattına yönelik terör eyleminin engellendiğini bildirdi.

FSB’den yapılan açıklamada, “FSB’nin operasyonu sonucu, Ukrayna istihbaratının ‘Güney Akım’ doğal gaz boru hattına yönelik terör eylemi düzenleme girişimini engelledik. Bu hat üzerinden Türkiye ile Avrupa’ya gaz sevkiyatı yapılıyor.” ifadelerine yer verildi.

Operasyon esnasında, Rus vatandaşlarının gözaltına alındığı ve patlamanın düzenlenmesi için gerekli malzemelerin ele geçirildiği kaydedilen açıklamada, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı aktarıldı.

Açıklamada, söz konusu hattın, Rusya’nın Volgograd bölgesinde patlatılmasının planlandığı kaydedildi.

10 Ekim’de konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’nın TürkAkım doğalgaz boru hattına saldırmaya çalıştığını bildirmişti.

Gün içerisinde düzenlenen Güvenlik Konseyi’nde konuşan Putin, Kiev rejiminin TürkAkım boru hatlarından birini havaya uçurma girişimi gerçekleştirdiğini belirtirken, “Terör örgütüne dönen Kiev’in bu eylemleri devam ederse yanıtımız çok sert olacaktır” diye konuştu.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img