spot_img
-3.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRusların Putin’e güveni azalmaya başladı

Rusların Putin’e güveni azalmaya başladı

Sosyolojik araştırmalarıyla tanınan VTSIOM tarafından yapılan güven anketi sonuçları, Rusların Devlet Başkanı Vladimir Putin’e duyduğu güvenin son bir haftada yüzde 78’e gerilediğini ortaya çıkardı.

Geçtiğimiz haftalarda yüzde 79,5 olarak açıklanan güven oranı, son bir haftada gerilerken, bu hafta yapılan anket sonuçlarına göre Putin’e güven duyduğunu söyleyen Rusların oranı yüzde 78’e, Putin’in görevinde oldukça başarılı olduğunu düşünenlerin oranı ise yüzde 75,8’den yüzde 73,7’ye geriledi.

Rusların yüzde 49’u hükümetin faaliyetlerini onayladığını açıklarken, bu oranın geçtiğimiz ay yüzde 53 olması dikkat çekti.

Rusya Başbakanı Mihail Mishustin’in çalışmalarını destekleyenlerin oranı bir ay öncesine göre düşerek yüzde 52,2’ye ulaştı.

Partilere güven ne durumda?

Ülkedeki parti liderlerine olan güvenin geçtiğimiz aya kıyasla düştüğü gözlemlenen VTSIOM anketine katılan Rusların yüzde 33,5’inin (artı 0,5 puan) Komünist Partisi lideri Gennady Zyuganov’a güvendiği belirlenirken, Adil Rusya Partisi lideri Sergey Mironov’u destekleyenlerin oranı yüzde 33,2 (artı 4,6), Liberal Demokrat Parti’nin yeni lideri Leonid Slutsky’ye ise güvenoyu 0,8 puan düşüşle yüzde 15,8 olarak gözlemlendi.

İktidar partisi Birleşik Rusya’ya destek seviyesi yüzde 40,4 olarak sabitlenirken, Komünist Parti’ye destek oranı 0,4 puan artışla yüzde 10,3’e yükseldi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img