spot_img
-8.5 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaEkonomiYandex Market, Rusya'da kalan tüm IKEA ürünlerini satın aldı

Yandex Market, Rusya’da kalan tüm IKEA ürünlerini satın aldı

Rusya’nın dev teknoloji markası Yandex’in çevrimiçi alışveriş platformu Yandex.Market, Rusya’daki faaliyetlerine son veren İsveçli perakende mobilya devi IKEA’nın ülkede kalan tüm ürünlerini satın almayı kabul ettiğini bildirdi.

Yandex.Market Basın Servisi tarafından yapılan açıklamada, anlaşmanın finansal detayları hakkında bilgi paylaşılmazken, anlaşma kapsamında tüm kategorilerde 20 milyondan fazla ürünün Yandex’e geçeceği ve bu yıl bitmeden çevrimiçi platformda satışa çıkarılacağı ifade edildi.

Yandex, ağustos ayında IKEA ürünlerinin satışına başlarken, yurt dışından tedarikçilerle de anlaşarak Yandex.Market platformu üzerinden İsveç markasını ürünlerinin satışını gerçekleştiriyor.

Lojistikle ilgili soruları yanıtsız bırakan şirket, satın alınan IKEA ürünlerinin depolanması ve nakliyesi konularının, şirketin ayrıntılarını daha sonra paylaşmayı planladığı operasyonel raporlarda paylaşılacağının altını çizdi.

IKEA ile yapılan anlaşmanın Yandex.Market’in çevrimiçi perakende pazarında, özellikle yapı ve ev ürünleri kategorisindeki konumunu güçlendirmesine yardımcı olacağı belirtilirken, İsveç markasının popüler ürünlerinin pazara yeni müşteriler çekebileceği iletildi.

Rusya’daki IKEA mağazaları 4 Mart’tan bu yana geçici olarak kapatan şirket, 15 Haziran’da Leningrad, Kirov ve Novgorod bölgelerindeki dört fabrikasını satacağını duyurmuştu.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img