spot_img
-8.5 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelKasım ayında Rusya'nın en popüler tatil destinasyonları belirlendi

Kasım ayında Rusya’nın en popüler tatil destinasyonları belirlendi

Rusya’da faaliyet gösteren seyahat servisi Tutu.ru tarafından yapılan araştırmalar, kasım ayında ülkede ucuz hava yolculuğu için en popüler destinasyonlar belirledi.

Seyahat servisinin uzmanları, kasım ayında gidiş-dönüş biletleri istatistiklerine göre Moskova, St. Petersburg ve diğer büyük şehirlerden uçmak için en ucuz rotaların ortalama 10 bin rubleye mal olduğunu tespit ederken, Moskova’dan en ucuz uçak biletine sahip olan destinasyon 5 bin 200 rubleyle Pskov oldu.

Moskova’dan St. Petersburg’a kasım ayında 5 bin 800 rubleye uçulabildiği kaydedilirken, St. Petersburg şehrinden Yaroslavl şehrine gitmek için gidiş-dönüş biletleri de 4 bin 600 ruble olarak belirlendi.

St. Petersburg’dan Moskova’ya uçak bilet fiyatları 4 bin 700 rubleye ulaşırken, en ucuz biletler arasında 3 bin 900 rubleyle Novosibirsk-Tomsk güzergahı yer aldı.

Aynı zamanda Soçi’den, ortalama 5 bin 600 rubleye Mineralnye Vody’ye uçulabildiği belirtildi.

Eylül ayında Rus tatilcilerin sonbahar rezervasyonlarına ilişkin verileri analiz eden Tutu.ru uzmanları, iç hat seyahatlerinin en çok talep gören güzergahlar olduğunu belirlerken, yolcuların yüzde 86’sının iç hat yolculuklarını tercih ettiğini aktarmıştı.

Rusya’da eylül ayında iç hatlarda tek yön uçuş için ortalama tutar ın 7 bin 550 rubleye ulaştığı kaydedilirken, en popüler güzergah Moskova-Soçi olarak belirlendi.

Bu güzergahta gidiş-dönüş bileti için ortalama 12 bin 300 ruble harcayan turistler, aynı zamanda en popüler destinasyonlar sıralamasında St. Petersburg- Soçi seyahatleri için gidiş-dönüş biletlerine ortalama 16 bin 100 ruble harcadı.

Uzmanlar, bu iki güzergahı Moskova- Mineralnye Vody ve Moskova-Mahaçkale destinasyonlarının takip ettiğini bildirdi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img