spot_img
12.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRusya ve Mısır Dışişleri Bakanları, Ukrayna krizi ve Filistin meselesini görüştü

Rusya ve Mısır Dışişleri Bakanları, Ukrayna krizi ve Filistin meselesini görüştü

Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri ile Rus mevkidaşı Sergey Lavrov, ikili ilişkilerin yanı sıra Ukrayna’daki krizi ve Filistin meselesini ele aldı.

Mısır Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurulu kapsamında New York’ta bulunan Şukri ile Lavrov bir araya geldi.

Görüşmede Mısır ile Rusya arasındaki ikili ilişkilerin yanı sıra Filistin meselesindeki gelişmeler ile Libya, Irak ve Suriye’deki son durum değerlendirildi.

Ukrayna krizinin de ele alındığı görüşmede Mısırlı Bakan, sorunu diyalog ve diplomatik yollarla çözmenin önemini vurguladı.

Şukri, krizin uluslararası ekonomi üzerindeki olumsuz yansımalarına, özellikle enerji ve gıda krizlerinin Mısır’ın da aralarında bulunduğu gelişmekte olan ülkelere etkisine işaret etti.

Lavrov: Askeri operasyonda yola devam

New York’ta bulunan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Amerikan dergisi Newsweek’e verdiği röportajda, Ukrayna’daki özel askeri operasyonun ne kadar sürerse sürsün tüm hedeflere ulaşılana kadar devam edeceğini söyledi.

Lavrov, “  Ukrayna’da Rus düşmanı bir neo-Nazi rejimi besleyen Batı, Ukrayna’yı Rusya’yı kontrol altına almak için bir sıçrama tahtasına dönüştürdü. Bize de başkan bir seçenek bırakmadı” diye konuştu.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img