spot_img
12.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemMedvedev, Rusya’nın Ukrayna’daki bölgeleri korumak için nükleer silah kullanabileceğini söyledi

Medvedev, Rusya’nın Ukrayna’daki bölgeleri korumak için nükleer silah kullanabileceğini söyledi

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitry Medvedev, Ukrayna’da Donbass ve bazı bölgelerin Rusya’ya dahil edileceğini belirterek, “Bu bölgelerin savunması için sadece seferberlik imkanları değil, aynı zamanda stratejik nükleer silahların da dahil olduğu Rus silahları kullanılabilir.” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 21 Eylül’de yaptığı ulusa sesleniş konuşmasını değerlendiren Medvedev, yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu konuşmaya ilişkin üç sonucun çıkarılabileceğini ifade ederek, “Birincisi, referandum olacak, Donbass cumhuriyetleri ve diğer bölgeler Rusya’ya dahil edilecek. İkincisi, dahil edilen tüm bölgelerdeki savunma imkanları Rusya Silahlı Kuvvetleri tarafından güçlendirilecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Medvedev, söz konusu bölgelerin savunmasında nükleer silahların da kullanılabileceğini belirterek, “Üçüncüsü, bu bölgelerin savunması için sadece seferberlik imkanları değil, aynı zamanda stratejik nükleer silahların da dahil olduğu Rus silahları kullanılabilir.” dedi.

Ukrayna’nın doğusunda bulunan ve Ukrayna’dan bağımsızlığını ilan eden Donetsk ve Lugansk Halk Cumhuriyetleri, Zaporijya ve Kherson bölgelerinde, Rusya’ya bağlanmak için 23-27 Eylül tarihlerinde referandum yapılacak.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, referandum kararlarına tepki göstererek, “Sahte referandumlar hiçbir şeyi değiştirmeyecek.” ifadesini kullanmıştı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img